ABA LIGA: Partizan ubedljivo savladao Mega Bemaks (VIDEO+FOTO)

11.11.2017. 20:47
Partizan
Partizan / Izvor: MN Press
Meč osmog kola.

Partizan je kao gost mnogo lakše nego što se očekivalo pobedio Mega Bemaks 102:89 (21:23, 30:21, 22:16, 29:29) u meču osmog kola ABA lige. Partizan se pobedom oporavio od poraza od Crvene zvezde i nastavio bitku za vrh tabele i plasman u plej-of, dok je Mega Bemaks posle neuspeha u nezgodnoj situaciji i lako može da se desi da se bori za opstanak u eliti.

UŽAS: Jelena Dokić u autobiografiji opisala kako je JEZIVO zlostavljana od oca Damira (FOTO)

BEZ DLAKE NA JEZIKU: Arnautović žestoko odgovorio Nevilu (FOTO)

NA KOGA BORJAN SME DA VIČE? Zvezdin tandem DAO legendarnu IZJAVU o svom golmanu! (VIDEO)

Mega je odlično otvorila utakmicu i povela 6:0, ali je Partizan ekspresno uzvratio i poveo 7:6. Igralo se u serijama na startu meča, pa je Mega povela 13:8. Crno-beli su izjednačili na 18:18, zatim ponovo poveli i kontrolisali rezultat do kraja poluvremena. Partizan je na poluvremenu vodi 51:44 iako je primio koševe uz zvuk sirene na kraju prve i druge četvrtine. Blistao je u drugoj deonici Vanja Marinković, mladi bek je postigao čak četiri trojke u tom periodu (17 poena u prvom poluvremenu).

NAUČNA FANTASTIKA: Bogdan postigao trojku na NESTVARAN način, ovo još niste videli (VIDEO+FOTO)

SVE JE BLIŽE: Zvezdi stiže VRHUNSKO pojačanje (FOTO)

Domaćin je zapretio na startu treće deonice i prišao na minus četiri (48:52), ali je Partizan imao spreman odgovor i veoma brzo odmakao na dvocifrenu razliku. Treća deonica je okončana vođstvom gostiju 73:60 i već tad je bilo jasno da će bodovi u Beograd.

SRBIJA DOBILA DVA NOVA POTENCIJALNA RIVALA: Afrički VELIKAN ostao bez učešća na Mondijalu (FOTO)

VREME ZA NOVU SREDINU: Srpski defanzivac postao slobodan igrač (FOTO)

Partizan su ka pobedi predvodili  Najdžel Vilijams-Gos (23 poena i 10 asistencija), Vanja Marinković (22 poena, trojke 5/9)Novica Veličković (16 poena i 11 skokova) i Patrik Miler (16 poena i pet asistencija), dok je 10 poena dao veoma zapaženi Strahinja Gavrilović. Dilan Enis je sa 26 poena bio najbolji u Mega Bemaksu, Goga Bitadze je dodao 19, a po 11 Nikola Rebić i Kostja Mušidi.

POČEO DA TRENIRA: Teodosić demantovao lekare, poznato je kada će da igra utakmice! (FOTO)

Mega Bemaks – Partizan 89:102 (23:21, 21:30, 16:22, 29:29)
Dvorana: Pinki u Sremskoj Mitrovici. Gledalaca: 1.000. Sudije: Marko Juras, Uroš Obrknežević, Mario Majkić.
MEGA BEMAKS: Mušidi 11, Rebić 11, Sinovec 8, Čančar 5, Bitadze 19, Jovičić, Lazić, Koprivica, Samardžiski, Enis 26, Fundić 9, Kapetanović.
PARTIZAN: Miler 16, Vilijams-Gos 23, Aranitović, Marinković 22, Veličković 16, Tomić, Pecarski, Gavrilović 10, Andrić 3, Semjuels 5, Stevanović, Šalić

Cibona - Zadar 78:80

TABELA: Budućnost 6-1, Crvena zvezda 5-2, Cedevita 5-2, Partizan 5-3, FMP 4-3, Igokea 3-4, Mornar 3-4, Cibona 3-5, Zadar 3-5, Mega Bemaks 3-5, Olimpija 2-5, MZT 2-5.