ABA LIGA: Partizan OČAJNO počeo, pa ZABLSITAO punim SJAJEM (FOTO)

10.12.2016. 22:29
Viliam Hačer
Viliam Hačer / Izvor: MN Press
Crno-beli savladali Igokeu i došli do jubilarne desete pobede.

Košarkaši Partizana ostvarili su jubilarnu desetu pobedu u ABA ligi. Crno-beli su u dvorani "Aleksandar Nikolić"  u okviru 13. kola Regionalnog takmičenja savladali Igokeu zahvaljući sjajnoj igri u drugom poluvremenu. Izabranici trenera Aleksandra Džikića bili su blago rečeno očajni u prvom poluvremenu (27 postignutih poena), naročito u drugoj četvrtini, ali su zato u nastavku zablistali punim sjajem i došli do uverljivog trijumfa -  87:64 (20:15, 7:18, 32:14, 28:17)

Na krilima Amerikanaca Vila Hačera i Frenk Robinsona Partizan je na početku susreta nametnuo željeni ritam i prvu četvrtinu rešio u svoju korist sa 20:15. Problemi za crno-bele krenuli su u nastavku meča. Izabranici trenera Aleksandra Džikića bespomučno su forsirali šut za tri poena (11-13), a nisu mogli da pogode gotovo ništa. Uroš Luković je zaradio tri lične greške, a gosti iz Laktaša su se razigrali.

Partizan nije pogodio iz igre gotovo šest minuta, a košarkaši Igokee su to kaznili serijom 16:2 i prešli u vođstvo 22:31. Na minut ipo pre kraja druge deonice crno-beli su preko Stefana Birčevića konačno pogodili za dva poena i prekinuli agoniju (24:31). Gosti su strpljivom igrom uspeli da zadrže prednost do kraja prvog poluvremena - 27:33.

Šta se dešvalo u svlačionici Partizana tokom poluvremena ostaće tajna, međutim efekat je bio više nego pozitivan po crno-bele.  Neuporediva bolja odrbana, efikasnija igra u napadu dala je rezultata. Zakucavanje, pa trojka Robinsona, nekoliko sjajnih akcija Lukoviča i na kraju dalekometni šut Hačera.  Tim Aleksandra Džikića ponovo je u 26. minutu prešao u vođstvo - 42:41. Probudila se publika u dvorani "Aleksandar Nikolić", a Partizan je preko Ratkovice i sjajnog Hačera došao do kapitalnih 59:47. Amerikanc je u kratkom intervalo postigao tri trojke!  Četvrtinu iz snova Partizan je rešio rezultatom 32:14.

Crno- beli koji u prvom poluvremenu nisu mogli da pogode iza linije 6,75 počeli su da pogađaju za tri poena iz svih pozicija. Posle Hačera i Robinsona, precizni su bili Birčević i Ratkovica. Partizan je poveo sa 70:50 u 34. minuta kad su gosti iz Laktaša istakli belu zastavu. Beograđani nisu imali nameru da smanje gas. Kanonada je potrajala do samog kraja. Džikićevi izabranici su pogađali iz bukvalno svih pozicija o čemu najbolje govori konačlni rezultat - 87:64

PARTIZAN - IGOKEA 87:64 (20:15, 7:18, 32:14, 28:17)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić"

GLEDALACA: 2.000

SUDIJE: Jovičić, Stefanović, Majkić

PARTIZAN: Robinson 12, Ratkovica 7, Vrabac, Marinković 1, Veličković 7, Birčević 16, Koprivica 5, Andrić 6, Hačer 21, Pot 4, Karahodžić, Luković 8.

IGOKEA: Pašajlić, Mićović 14, Šibalić, Robinson 7, Pešaković 2, Milošević 2, Albijanić 9, Radivojević 15, Mahković 9, Fortenberi 2, Rikić 4.

Olimpija - Zadar (21)

TABELA: Crvena zvezda 12-0, Budućnost 10-2, Partizan 10-3, Cibona 9-4, Cedevita 8-4, Igokea 7-6, Zadar 5-7, Krka 5-8, Mega Leks 4-9, Olimpija 4-8, MZT 4-9, Mornar 4-9, FMP 3-9, Karpoš Sokoli 3-9.