10°C
24.04.2024.
117.1661
109.9635

ABA LIGA: Partizan PREGAZIO Krku i revanširao se uz kamatu za poraz u Novom Mestu

03.04.2021. 22:49
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: Foto: KK Partizan
Rutinski trijumf.

Košarkaši Partizana savladali su rutinski Krku sa 91:67 (16:11, 25:22, 30:21, 19:14) u utakmici 24. kola ABA lige.

ABA LIGA: Zadar slavio u Čačku, Borcu se smeši baraž (VIDEO)

JOVANOVIĆ PRED BUDUĆNOST: Moramo da budemo koncentrisani svih 40 minuta

LOŠA VEST ZA KOKOŠKOVA: Još je NEPOZNATO da li će na imati na raspoganju bivšeg igrača Partizana pred odlučujuće mečeve

Partizan je posle serije od šest poraza u svim takmičenjima vezao tri pobede i to protiv Mornara i Mege pre ovog meča i sada je definitivno izboren opstanak u regionalnom takmičenju.

Ovo je ujedno bio i revanš jer je u u prvom meču ove sezone, Krka je deklasirala Partizan u Novom Mestu rezultatom 69:50.

Partizan - Krka  91:67 (16:11, 25:22, 31:20, 19:14)

DVORANA: Hala sportova "Ranko Žeravica" (Beograd)

SUDIJE: Denis Hadžić, Tomislav Vovk, Radoš Arsenijević

PARTIZAN: Mika 5, Pejdž 2, Dangubić 9, Stefanović 2, Jaramaz 12, Veličković, Perkins 13, Jovanović, Janković 11, Tomas 17, Trifunović 11, Mozli 9. Trener: Aleksandar Matović.

KRKA: Stergar, Kemfor 13,Stipčević 11, Vrabac 5, Barič 11, Kosi, Škifić 13, Škedelj, Lapornik 8, Rebec 3, Vučetić 1, Milovanović 2. Trener: Dalibor Damjanović.

Partizan je odigrao dobro u rpvoj deonici, ali u drugoj četvrtini je krenuo šut za tri poena gostujuću ekipu i uspeli su da dođu do izjednačenja. Crno-beli su tada zaigrali odličnu odbranu i ponovo došali do prednosti od sedam poena.

Beograđani je nastavio da dominira u reketu i u trećoj četvrtini, a Krka nije imala rešenje za ulaze Jankovića. Iako su nastavili da pogađaju za tri poena, crno-beli su koristili svaki napad i na pola treće četvrtine ponovo dolaze do najveće prednosti od plus 14 i od tada se prednost samo povećavala.

Imao je Partizan čak pet košarkaša sa dvocifrenim učinkom uz dvojicu sa devet i može se reći da je ovo jedna od najbioljih partija crno-belih ove sezone.