ABA LIGA: Partizan protutnjao Železnikom, crno-beli čuvaju prvo mesto (FOTO)

18.01.2020. 20:47
Kori Volden
Kori Volden / Izvor: Foto: FMP
Osma uzstopna pobeda igrača Andree Trinkijerija.

Košarkaši Partizana ostvarili su 13. pobedu u sezoni, osmu uzastopnu,  pošto su u 16. kolu ABA lige savladali u Železniku FMP sa 87:57 (18:6, 18:15, 23:20, 28:16) i tako osgiruali prvu poziciju na tabeli. Crno-bel isu bili oslabljeni odsustvom Nemanje Gordića i Redžija Redinga koji su preskočili meč protiv FMP zbog temperature, ali ni to nije smetalo četi Andree Trinkijerija da ostvari ubedljiv trijumf.

ABA LIGA: Triler u Ljubljani, Cedevita i Mornar igrali za Zvezdu i Partizan (FOTO)

ISTORIJA JE ISPISANA! Novica Veličković prestigao Peru Božića i postao Partizanov REKORDER

UPISAO SE U ISTORIJU: Larkin treći put u nizu MVP kola

Uprkos očekivanju da od starta meč u Železniku bude uzbudljiv, odlična odbrana Partizana nije dala mnogo šansi domaćinu u prvoj četvrtini. Nekoliko uvodnih minuta prošlo je sa malo poena, a crno-beli su proradili u napadu i polako gradili prednost preko Mozlija da bi u 7. minutu Partizan već imao prvu dvocifrenu prednost 14:4. Nisu izabranici Andree Trinkijerija popuštali u odbrani, a malo je toga polazilo za rukom FMP-u koji je u prvoj četvrtini postigao tek šest poena, a primio 18.

Ništa u pristupu nisu menjali crno-beli ni na startu druge četvrtine i u 13. minutu njihova prednost iznosila je 16 poena (24:8). Tek tada su Panteri pokazali znake života i počeli da igraju, da bi Đorđević pokrenuo seriju Pantera 13-0 pa se prednost Partizabna istopila i u 17. minutu je iznosila samo tri poena (24:21). Ipak, Volden je sa penala prekinuo seriju Pantera da bi Mozli,  Birčević i ponovo Volden do poluvremena vratili dvocifreno vođstvo crno-belima (36:21).

Trojkom je FMP otvorio drugo poluvreme, ali nije to mnogo vredelo protiv raspoloženih crno-belih. Partizan je u potpunosti kontrolisao dešavanja na terenu, a njegova prednost se nije spauštala ispod 11 poena. Na svaki pokušaj Pantera da zaustave crno-bele, Partizan je imao spreman odgovor, a Andrea Trinkijeri imao je mogućnost da dozira minutažu igračima i da svi u nekom trenutku budu na terenu. Poslednjih 10 minuta bili su samo formalnost, pošto je Partizan sigurnom igrom kontrolisao meč i u laganom ritmu ga priveo kraju ostvarivši ubedljiv trijumf.

FMP - PARTIZAN 57:87 (6:18, 15:18, 20:23, 16:28)