ABA LIGA: Partizan rutinski do pobede protiv Krke (FOTO)

12.01.2019. 20:48
Aleksej Nikolić
Aleksej Nikolić / Izvor: MN Press
Crno-beli se revanširali za poraz iz 4. kola.

Košarkaši Partizana lako su u 15. kolu ABA lige savladali Krku u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' sa 87:55 (20:11, 19:19, 22:11, 26:14) i tako se sa kamatom revanširali timu iz Novog Mesta za poraz u prvom delu sezone. Crno-beli su od polovine prve deonice u potpunosti diktirali ritam utakmice i do kraja je samo bilo pitanje sa koliko razlikom će Partizan ostvariti trijumf.

Očekivano tvrd meč igrao se u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' pošto je posle skoro pet minuta igre bilo tek 5:5. Krka je uspela i da povede u par navrata, ali je razigrani Pejdž ubrzo vratio prednost na stranu Partizana, da bi on, Zagorac i Janković trojkama odveli crno-bele na devet reazlike na prvom malom odmoru 20:11. Nastavio je Partizan u istom rimtu i na početku druge deonice i brzo je prednost bila dvocifrena (27:16) u 13. minutu. Dva minuta kasnije imao je Partizan novu maksimalnu prednost od 15 razlike (33:18) fantastičnim zakucavanjem Sija, ali kao da je baš to razbudilo igrače Krke. Gosti iz Slovenije su do poluvremena uspeli da spuste zaostatak na ispod 10 razlike (39:30).

Partizan se veoma brzo početkom treće deonice vratio na dvocifenu prednost, a gosti iz Novog Mesta su za četiri minuta imali pet izgubljenih lopti pa su crno-beli u 24. minutu otišli na 20 razlike (50:30). Usledio je period igre gde se igralo koš za koš, a pred posledenju četvrtinu Partizan je i dalje imao 20 poena porednosti i već rešen meč. Poslenja četvrtina bila je formalnost za tim Andree Trinkijerija. Gosti iz Novog Mesta kao da su jedva čekali da se meč završi, dok su se crno-beli raspucali, a prednost rasla, pa je u 33. minutu bilo +27 (71:44). Do kraja meča, nije bilo uzbuđenja, a crno-beli su rutinski priveli utakmicu kraju i stigli do devete pobede u sezoni.

PARTIZAN - KRKA 87:55 (20:11, 19:19, 22:11, 26:14)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Hordov, Jovčić, Terlević.

GLEDALACA: 5.000.

PARTIZAN: N. Janković 5, Pejdž 17, Si 13, Marinković 3, Veličković, Pecarski 10, Zagorac 8, Renfro 3, S. Janković 7, Lendejl 6, Gagić, S. Nikolić 15.

KRKA: Jančar 2, Škedelj 4, Osolnik, Bratož 5, Stepančev 3, Đapa 5, Fifolt 4, Balažič 8, Jošilo 9, Lalić 2, Lapornik 13.

FMP - Budućnost (18)

TABELA: Crvena zvezda 15-0, Cedevita 11-4, Budućnost 9-5, Partizan 9-6, Mega Bemaks 8-6, FMP 6-8, Cibona 6-9, Zadar 5-9, Mornar 5-9, Igokea 5-10, Olimpija 4-10, Krka 4-11.

Pogledajte kako izgleda srpska odbojkašica Jovana Brakočević.