ABA LIGA: Partizan UBITAČNOM serijom u trećoj četvrtini SLOMIO Igokeu (FOTO)

21.10.2017. 22:49
Vanja Marinković
Vanja Marinković / Izvor: Foto: ABA liga/Partizan NIS
Vođena je zanimljiva borba, sa mnogo preokreta.

Partizan je u 5. kolu ABA lige savladao Igokeu sa 117:104 (19:23, 31:27, 30:21, 37:33). Bio je to meč sa mnogo preokreta, gosti su u više navrata imali osetno vođstvo, ali su crno-beli furioznom serijom u trećoj deonici slomili vrlo dobrog rivala i posle uspešno odolevali naletima tima iz Laktaša.

FENOMENALNO: Blokada Vanje Marinkovića postala hit na društvenim mrežama (VIDEO)

STIGAO JE: Samardo Samjuels u Pioniru (FOTO)

NAGRADA ATP: Srbi imaju priliku da UGROZE Federera i Nadala (FOTO)

Posle izjednačene borbe na startu (3:3, 2. minut), crno-beli su odmakli na plus četiri (8:4, 4. minut, 12:8, 7. minut), ali Igokea je napravila preokret posle Rajtovog zakucavanja (16:17, 8. minut), a isti igrač je potom postigao trojku za 16:20. Uzvratio je zatim Andrić trojkom (19:20), a Radivojević je poentirao za kraj četvrtine (19:23).

U drugoj četvrtini Rajt nastavlja sa efikasnom igrom - 19:25 (11. minut), na šta je Partizan uzvratio za 24:25 (12. minut, Vilijams Gos), ali razigrao se Milošević 24:30 (13. minut).

Posle tri vezane trojke Igokee (Milošević, Ponjavić, Glogovac) u 15. minutu je bilo 31:40. Tim iz Humske je poenima Veličkovića smanjio na 39:42 (17. minut), ali Glogovac pogađa za 39:44.

RAZBILI SU MEGU, ALI... Nezadovoljni Džikić GRMI na igrače, pršti na sve strane! (FOTO)

Najatraktivniji momenat u prvom poluvremenu bila je blokada Marinkovića na Gajiću, a u protivnapadu Čakarević je asistirao Mileru i na izmaku prvog poluvremena crno-beli ponovo uspostavljaju ravnotežu – 45:45. Kod izjednačenog rezultata se otišlo i na veliki odmor – 50:50.

Početkom nastavka gostu su imali neznatnu prednost, a zatim pobegli na plus šest (58:64, Radivojević 25. minut), ali posle 63:68 (26. minut) tim iz Humske pravi ubitačnu seriju od čak - 17:0 (80:68, 30. minut). Furiozni niz crno-belih prekinuo je, ko bi drugi nego Rajt i to trojkom, pa se na poslednju mini pauzu otišlo kod 80:71.

Igokea je u poslednjoj deonici krenula na sve ili ništa, ali Partizan je nastavio da podiže nivo igre (88:74, 32. minut, trojka Andrića) i uspevao posle da da drži rivala na „minus 10“ (94:84, 34. minut, 99:89, 35. minut).

Polsednji pokušaj Igokea je imala dva minuta pre kraja, kada se primakla na 108:100, a zatim i na minus 6, ali su crno-beli posle obostranih grešaka, rutinski priveli meč kraju.

MZT Skoplje – Cibona (21)

PARTIZAN - IGOKEA  117:104   (19:23, 31:27, 30:21, 37:33)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić". Sudije: Hordov, Špendl, Stefanović.

PARTIZAN: Miler 23, Vilijams-Gos 30, Aranitović 2, Marinković 14, Veličković 4, Tomić, Pecarski, Gavrilović 8, Andrić 15, Čakarević 25, Stevanović, Šalić 16.

IGOKEA: Ponjavić 13, Rajt 34, Gajić, Glogovac 6, Vašington 7, Milošević 6, Jevtović 4, Radivojević 13, Ljubičić 13, Šibalić 2, Vuković, Rikić 6.

Tabela: Budućnost 4-1, Partizan 3-2, Crvena zvezda 3-1, Mega 2-3, Olimpija 2-3, Mornar 2-3, FMP 2-2, Cedevita 2-2,  Cibona 2-2, Igokea 2-2, MZT Skoplje 2-2, Zadar 1-3.