ABA LIGA: Pobeda Mege uz nestvarnu partiju Ašćerića (FOTO)

08.02.2019. 20:01
Luka Ašćerić
Luka Ašćerić / Izvor: Foto: aba-liga.com/Mega Bemax/Ivica Veselinov
Krka pala u Srmeskoj Mitrovici.

Košarkaši Mega Bemaksa savladali su Krku na domaćem terenu rezultatom 80:72 (23:18, 25:15, 16:16, 16:23) u prvom meču 19. kola ABA lige. Gosti nisu imali rešenje za fenomenalnog Luku Ašćerića koji je bio jako blizu tripl-dabla, jer je mač završio sa 24 poena i po devet skokova i asistencija.

STIGLE LOŠE VESTI ZA ĐORĐEVIĆA: Marković se i zvanično oprostio od dresa ORLOVA (FOTO)

FED KUP: Srbija posle velike DRAME porazila Hrvatsku! (FOTO)

Mega je povela na startu meča i tokom prve četvrtine je konstantno bila u vođstvu da bi na kraju prvog perioda rezultat bio 23:18 za srpski tim. Drugu četvrtinu je tim iz Sremske Mitrovice odigrao odlično i na poluvreme je otišao sa +15.

Treća četvrtina je protekla u održavanju prednosti Mege i završena je nerešeno, pa je pred poslednjih deset minuta rezultat bio 64:49. Poslednja četvrtine je počela u istom stilu i ličilo je kao da će to biti lagana pobeda Mege, ali je onda usledila strahovita serija Krke od 12:0 kojom su Slovenci prišli na samo četiri poena zaostatka (70:66). Ipak, domaći košarkaši su tada uspeli da se trgnu i zaustave nalet gostiju, pa je utakmica završena pobedom Mege od 80:72.

Najzaslužniji za pobedu Mege je bio Luka Ašćerić koji je bio nadomak tripl-dabla sa 24 poena i po devet skokova i asistencija, uz indeks korisnosti 35, a dvocifren je bio i Nikola Mišković sa 12 poena. U poraženoj ekipi bolji od ostalih je bio Dalibor Đapa sa 17 poena.

18.00 Olimpija - Igokea

TABELA: Crvena zvezda 17-1, Budućnost 13-5, Cedevita 13-5, Partizan 12-6, Mega 10-9, FMP 8-10, Mornar 7-11, Cibona 7-11, Zadar 6-12, Igokea 6-12, Olimpija 5-13, Krka 5-14.

Pogledajte kako izgledaamerička odbojkašica Loren Gibermajer.