ABA LIGA: Poluvreme za zagrevanje, a onda je Zvezda pregazila Olimpiju (FOTO)

10.11.2018. 18:53
KK Olimpija
KK Olimpija / Izvor: Foto: Petrol Olimpija/Ales Fevzer
Crveno-beli i dalje neporaženi u regionalnom takmičenju.

Košarkaši Crvene zvezde ostali su neporaženi i posle Ljubljane gde su sa 83:60 (22:23, 21:13, 22:13, 18:11) savladali Olimpiju, ostali jedini neporaženi neporaženi tim u ABA ligi i došli do sedme pobede u sezoni. Crveno-belima je bilo potrebno malo vremena da se uhodaju u ''Stožicama'' pošto je domaćin bio prilično raspoložen u prvom poluvremenu, ali su u drugih 20 minuta u potpunosti nadigrali Olimpiju i ostvarili ubedljivu pobedu.

Sporo je počeo meč u ''Stožicama'', ali je takav start više odgovarao Crvenoj zvezdi koja je na polovini prve četvrtine vodila 12:8. Olimpija je međutim uspela brzo da dođe do izjednačenja, a zatim i do vođstva, da bi na prvom malom odmoru domaćin imao prednost 23:22. Poečtak druge četvrtine bio je gotovo jednako neefikasan kao i početak meča, ali je ovog puta Olimpija bila ta koja je držala vođstvo. Ipak, posle nepuna tri minuta Zvezda je došla do preokreta i ponovo stekla prednost. Prvi put na meču Zvezda je veću prednost stekla u 18. minutu 39:33 zahvaljujući Odžu i Dobriću, da bi još jedom trojkom Dobrića crveno-beli na poluvremenu imali do tog trenutka maksimalnih sedam poiena prednosti.

Zvezda nije dozvolila da joj se ponovo slabiji početak iz druge deonice i čuvala je prednost, iako je domaćin imao u par navrata priliku da se približi. Faje, Regland i Cirbes uspeli su Zvezdi da donesu i prvu dvocifrenu prednost na meču u 26. minutu 54:44. Razigrani Faje bio je veoma raspoložen za igru i crveno-beli su ubrzo vodili 59:46 zahvaljujući njegovoj trojci samo minut kasnije, da bi se igra domaćina potpuno raspala, a crveno-beli došli do maksimalnih 65:46 u poslednjim trenucima treće deonice.

Poslednja četvrtina predstavljala je samo formalnost za Crvenu zvezdu, a izabranici Milana Tomića uspeli su i da dođu do 27 poena prednosti (81:54) u 37. minutu. Gosti su mirno priveli meč kraju i ostvarili i sedmi trijumf.

OLIMPIJA - CRVENA ZVEZDA 60:83 (23:22, 13:21, 13:22, 11:18)

DVORANA: Stožice.

SUDIJE: Hordov, Petek, Šundić.

GLEDALACA: 3.500.

OLIMPIJA: Rejnolds 17, Džons 6, Špan 3, Lazić 4, Šamanić 1, Simonović 2, Lapornik 8, Begić 7, Mesiček 4, Sanon, Rebec 7, Radulović 1.

CRVENA ZVEZDA: Regland 7, Radanov, Čović 7, Perperoglu 2, Lazić 3, Faje 12, Beron 17, Dobrić 10, Ristić, Simanić 5, Cirbes 12, Odžo 8.

FMP - Krka (18)

Tabela: Crvena zvezda 7-0, Mega Bemaks 6-1, Budućnost 4-2, Partizan 4-3, FMP 3-3, Cibona 3-4, Cedevita 3-4, Mornar 2-4, Krka 2-4, Igokea 2-5, Olimpija 2-5, Zadar 2-5.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitati OVDE.