3°C
20.04.2024.
117.1474
110.1009

ABA LIGA: Pun gas Zvezde od početka do kraja, Cedevita Olimpija nije imala šanse (VIDEO)

01.03.2020. 22:43
Bili Beron
Bili Beron / Izvor: MN Press
Crveno-beli ostvarili važan trijumf.

Košarkaši Crvene zvezde u derbiju 20. kola savladali su ekipu Cedevita Olimpije u dvorani ''Aleksandar Nikolić sa 88:73 (28:11, 18:17, 18:20, 24:25), u meču koji je imao veliku važnost za plasman u plej-of. Crveno-beli su od početka do kraja kontrolisali dešavanja na parketu, a kako se situacija odvijala u prvom poluvremenu možete pročitati OVDE.

AKO SE ŠAKOTA POVUČE: Slovenac preuzima Zvezdu!

MILOJEVIĆ: Možda smo ovom pobedom izbegli i baraž

DA LI JE ON NORMALAN: Zvezda NBA lige traži da se ukine ZABRANA MARIHUANE!

Početko mdrugog poluvremena Zvezda je uspela da stigne i do maksimalnih 22 poena razlike (52:30) zahvaljući trojci Jagodića Kuridže i poenima Brauna. Ipak, nisu se gosti predavali pokušavajući da smanje zaostatak i preko Krušlina i nešto bolje odbrane, Cedevita Olimpija je uspela da u 27. minutu smanji na 58:44, ali su Braun i Odžo ponovo vratili Zvezdu na pristojnih 16 poena vođstva (64:48) pred poslednju četvrtinu.

Poslednjih 10 minuta meča bolje su otvorili košarkaši gostiju i zahvaljujući Hopkinsu prišli na samo 11 poena zaostatka (66:55). U tim trenucima Panter je održavao Zvezdu na dovoljnoj udaljenosti od gostiju pošto je postigao četiri uzastopna poena za 70:55 33. minutu. Usledilo je par minuta lošije igre oba tima, da bi gosti preko Artisa postigli dve uzastopne trojke i prišli na jednocifren zaostatka posle dugo vremena (74:65) u 37. minutu. Ipak, Lazić je trojkom nepuna dva minuta pre kraja za 79:67 i definitivno rešio sve nedoumice i crveno-beli su došli do izuzetno važne pobede.

CRVENA ZVEZDA - CEDEVITA OLIMPIJA 88:73 (28:11, 18:17, 18:20, 24:25)

DVORANA: Aleksandar Nikolić

SUDIJE: Belošević, Hordov, Majkić.

GLEDALACA: 4.857.

CRVENA ZVEZDA: Panter 14, Braun 9, Perperoglu 3, Davidovac, Lazić 8, Beron 14, Gist 7, Lukas 2, Jagodić Kuridža 18, Dženkins, Odžo 5, Štimac 8.

CEDEVITA OLIMPIJA: Krušlin 10, Krampelj, Hopkins 18, Artis 10, Vujačić, Murić, Mulalić, Miler-Mekintajer, 8 Blažič 13, Stipanović 6, Bratož, Cirbes 8.