ABA LIGA: Raspoloženi Mornar nadigrao lošu Zvezdu (FOTO)

10.02.2020. 19:51
KK Mornar
KK Mornar / Izvor: Foto: Mornar/MEDIA Pro
Barani ostvarili 12. trijumf.

Košarkaši Mornara savladali su Crvenu zvezdu sa 71:63 (20:9, 19:14, 23:15, 9:25) u poslednjem meču 19. kola ABA lige i tako ostali u trci za plasman u plej-of. Baranima je ovo bio 12. trijumf, a ostvarili su ga potpuno nadigravši aktuelnog šampiona koji je umalo doživeo i rezultatsku katastrofu, aloi je uspeo u poslednjoj četvrtini da izvuče častan poraz.

LEDI KRV U ŽILAMA: Ameri objavili SPISAK za Olimpijske igre! Imena uteruju STRAH u kosti!

KAKAV ŠOK ZA TURKE: Larkin DEMANTOVAO glasine, čeka se odgovor DRUGE strane (FOTO)

STIŽE PLEJ: Crveno beli dovode dugo očekivano pojačanje!

Mornar je mnogo bolje počeo meč u Topolici, brzo stekao dvocifrenu prednost zahvaljujući odličnoj igri Uroša Lukovića koji je postigao prvih devet poena za Mornar. Kako su Barani stigli do 16 poena prednosti u prvom poluvremenu možete pročitati OVDE.

Crvene zvezda je mnogo bolje ušla u nastavak meča i prvi minuti treće četvrtine su preotekli u znaku crveno-belih koji su zaigralibolje u odbrani pa je Mornar vezao tri napada sa izgubljenom loptom. Panter i Dženkins us poentirali i uspšeli da smanje na 39:27 u 21. minutu. Međutim, kratkog daha je bio taj nalet crveno-belih, a odgovor Mornara stigao je preko Pulena i Bjelice i u 25. minutu je domaćin imao 20 poena prednosti (49:29). Panter je bio jedini koji je uspevao da dođe do poena, ali sam nije mogao protiv Mornara i Barani su na kraju treće četvrtine imali rekordnih 24 poena prednosti (62:38).

Zvezda je u poslednjih 10 minuta ušla sa serijom 11-0 posle poena Berona, Davidovca i Gista i uspela da smanji na 62:49, ali je Lazić sve to bacio u vodu dobivši tehničku. Mornar nije iskoristio bacanje, ali je Pulen pogodio trojku, a zatim je precizan Luković i domaćin odlazi na 67:49 u 36. minutu. Međutim, trojka Berona uz faul i iskrišćeno bacanje, a zatim i trojka Lazića približili su Zvedzu na 67:56 samo minut kasnije. Usledilo je nekoliko neiskorišćenih napada, a zatim je Beron pogodio još jednu trojku i smanjio na 67:59 u 38. minutu, ali je Mornar ipak uspeo da rutinski privede meč kraju i ostvari trijumf.

MORNAR - CRVENA ZVEZDA 71:63 (20:9, 19:14, 23:15, 9:25)

DVORANA: Topolica.

SUDIJE: Jovčić, Petek, Radojković.

GLEDALACA: 3.200.

MORNAR: Pulen 13, Heris 2, Hant 2, Nidam 4, Šehović 6, Vajthed 10, Vujošević, Voler, Markota 5, Vranješ 3, Bjelica 3, Luković 23.

CRVENA ZVEZDA: Panter 22, Kuzmić, Perperoglu, Davidovac 3, Lazić 5, Beron 16, Dobrić 2, Gist 8, Jagodić Kuridža, Dženkins 2, Simanić, Štimac 5.