ABA LIGA: Sjajni Lendejl dabl-dablom doneo pobedu Partizanu nad Igokeom (VIDEO+FOTO)

09.03.2019. 20:38
Džok Lendejl
Džok Lendejl / Izvor: MN Press
Crno-beli slavili u Pioniru.

Košarkaši Partizana savladali su Igokeu na domaćem terenu u okviru 21. kola ABA lige rezultatom 67:57 (14:13, 17:10, 16:16, 20:18). Najzaslužniji za pobedu crno-belih bio je Džok Lendejl koji je ostvario dabl-dabl učinak sa 17 poena i 11 skokova, a imao je indeks korisnosti 30.

NA DANAŠNJI DAN: Partizan je pobedom nad Spartom obezbedio mesto među četiri najbolja tima EVROPE

ŠĆEPANOVIĆ OTKRIO: Kruna karijere bi mi bila klupa Partizana (FOTO)

Na samom startu meča više od dva minuta je na semaforu pisalo 0:0, a onda je Latavijus Vilijams postigao prve poene na meču. Odmah u sledećem napadu je Đorđe Gagić sjajnim zakucavanjem uz faul raspalio atmosferu u dvorani. Potom su Lendejl na jednoj i Vilijams na drugoj strani nastavili da pogađaju, pa su crno-beli poveli sa 7:6. Do kraja četvrtine je viđena rezultatska klackalica i posle uvodnih deset minuta domaća ekipa je imala vođstvo 14:13.

U drugoj četvrtini je ekipa Partizana održavala prednost, a nešto više od tri minuta do kraja poluvremena na semaforu je pisalo 23:21. Tada je usledila sjajna serija izabranika Andree Trinkijerija zahvaljujući kojoj su na pauzu otišli sa osam poena viška u odnosu na rivala (31:23).

Posle jednog minuta igre u drugom poluvremenu crno-beli su po prvi put došli do dvocifrene razlike, ali je tada usledio period fenomenalne igre gostiju koji su serijom 10:2 potpuno uhvatili rezultatski priključak. Ipak, od tog momenta do kraja treće četvrtine su crno-beli zahvaljujući odličnim rolama Pejdža i Lendejla uspeli da se odvoje i pred poslednjih deset minuta rezultat je bio 47:39.

Parni valjak je prvi realizovao napad u poslednjoj četvrtini i ponovo se odvojio na deset poena prednosti, ali je onda Igokea ubrzo spustila razliku na šest poena. Tada je, međutim, usledila sjajna serija Partizana 9:0 kojom su crno-beli rešili pitanje pobednika i do kraja meča su samo održavali prednost.

PARTIZAN - IGOKEA 67:57 (14:13, 17:10, 16:16, 20:18)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić", Beograd

GLEDALACA: 4.000

SUDIJE: Dragojević, Stefanović, Porobić

PARTIZAN: N. Janković 6, Pejdž 8, Trifunović, Si 2, Gegić 8, Veličković 7, Pecarski, Zagorac 5, Renfro, S. Janković 5, Lendejl 17, Gagić 9.

IGOKEA: Musić 3, Talić, Lešić 16, Adamović 7, Milošević, Džeret, Radivojević 8, Vilijams 8, Ilić 13, Anđušić, Rikić, Luković 2.

18.00 Mega - Budućnost

TABELA: Crvena zvezda 20-1, Budućnost 14-6, Cedevita 14-6, Partizan 14-7, Mega 10-10, FMP 9-11, Zadar 7-14, Cibona 8-12, Mornar 7-13, Igokea 7-14, Olimpija 6-14, Krka 6-14.