ABA LIGA: Ubedljivi Partizan na debiju Nenada Čanka (VIDEO)

16.12.2017. 20:41
Aleksandar Aranitović
Aleksandar Aranitović / Izvor: SD/ilustracija
Crno-belo ostvarili šestu pobedu.

Košarkaši Partizana savladalu su 12. kolu ABA lige MZT sa 112:94 (32:19, 37:23, 19:28, 24:24) i tako se osvetili šampionu Makedonije za poraz na startu takmičenja. Crno-beli odlično su odreagovali na promenu trenera pošto ih je sa klupe predvodio Nenad Čanak koji je zamenio Miroslava Nikolića i odigrali možda i najbolji meč ove sezone u kojem su gosti položili oružje već posle sedam minuta igre. Crno-bele su predvodili Mihajlo Andrić i Aleksandar Aranitović ubedljivo najboljim partijama od poečtka sezone.

MZT je bolje počeo meč i došao do prednosi od 8:2, ali su Aranitović i Viliajms-Gos trojkama brzo doneli priključak crno-belima, a ubrzo i vođstvo. Gosti su uspeli da zadrže priključak sve do tri minuta pre kraja prve četvrtine kada je Aranitović pogodio još jednu trojku za 20:16 i pokrenuo seriju 15-3 do kraja deonice koja je završena vođstvom Partizana 32:19.

Bila je to samo najava još bolje šuterske predstave crno-belih koji su nastavili da zatrpavaju koš gostiju, u čemu je prednjačio Aranitović koji je u prvom poluvremenu pogodio pet trojki iz šest pokušaja. Vođstvo crno-belih je vrtoglavo raslo, a poenima Andrića je iznosilo 20 poena već u 16. minutu (52:32), da bi na poluvremenu Partizan postigao skoro 70 poena (69:42).

Početkom treće četvrtine bilo je jasno da će crno-beli i dalje maksimalno koristiti svaku priliku koja ima se ukaže i u 24. minutu je na ovom meču sjajni Andrić postigao trojku za 82:48. Međutim, usledio je tad pad u igri crno-belih i serija trojki gostiju koji su uspeli serijom 17-2 da smanje na 82:65. Bilo je to ipka kratkog daha i MZT je veoma brzo ponovo imao preko 20 poena zaostatka, a Partizan je do sto poena stigao već u uvodnim minutima poslednje deonice, a zatim i rutinski priveo meč kraju.

PARTIZAN - MZT 112:94 (32:19, 37:23, 19:28, 24:24)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Vojinović, Juras, Mrdak.

GLEDALACA: 2.200.

PARTIZAN: Miler 17, Vilijams-Gos 12, Tadić, Aranitović 17, Marinković, Tanasković 8, Veličković 11, Pecarski 9, Andrić 29, Stevanović 7, Šalić 2.

MZT: Pavličević 9, Majstorović 3, Sokolov 14, Lalić 13, Penov, Minčev 6, Trajkovski 20, Spasojević 7, Stojanovski 12, Maslinko 4, Mavra 6.

Igokea - Olimpija 86:78

Tabela: Budućnost 10-2, Crvena zvezda 9-2, Cedevita 8-3, Partizan 6-6, Zadar 6-6, Igokea 5-7, Olimpija 5-7, FMP 5-6, Mornar 5-6, Mega Bemaks 4-7, Cibona 4-7, MZT 2-10.