10°C
25.04.2024.
117.1627
109.3752

ABA LIGA: Važan trijumf Cedevita Olimpije, Zvezda pretrpela već četvrti poraz (FOTO)

01.12.2019. 18:46
Bili Beron
Bili Beron / Izvor: Foto: Cedevita Olimpija/Jurij Kodrun
Domaćin došao do sedme pobede.

Košarkaši Cedevita Olimpije ostvarili su važan trijumf u devetom kolu ABA lige pošto su u Ljubljani savladali direktnog konkurenta u borbi za plej-of Crvenu zvezdu sa 75:64 (14:16, 21:16, 18:16, 22:16) i tako došli do sedme pobede u sezoni, dok su mimo svih očekivanja crveno-beli pretrpeli već četvrti poraz.

MILOJEVIĆ: Svaka pobeda je zlatna

ABA LIGA: Derbi začelja rešen trojkom sekund pre kraja meča (VIDEO)

POZNATI MENADŽER OTKRIO: Tomić je zbog HEMIJE otišao iz Zvezde!

Početak meča pripao je Crvenoj zvezdi, iako u prva dva minuta nije bilo poena. Raspoložen je bio Lorenco Braun koji je predvodio crveno-bele i uz pomoć trojke Simanića i Kuzmića, Zvezda je povela 12:4 u 5. minutu. Međutim, Cedevita Olimpija je napravila seriju 8-0 i stigla do izjednačenja u u 7. minutu, da bi do kraja četvrtine koju su obeležili brojni promašaji Zvezda ipak stekla ponovo vođstvo 16:14. Potpuno drugačije je domaćin ušao u drugu deonicu na krilima razigranog Boutrajta i Cedevita je  uspela brzo da stigne do preokreta i vođstva koje je konstantno raslo. Zvezda je bila bez rešenja u napadu, dok je na drugoj strani Boutrajt lako rešavao odbranu crveno-belih i Cedevita je krunisala seriju 19-5 za maksimalno vođstvo 33:21 u 16. minutu. Upseli su crveno-beli da se u tom trenutku konačno trgnu, a Lorenco Braun i Džejms Gist su do odlaska na mali odmor zajedno sa trojkom Berona u poslednjim trenucima četvrtine da približe na 35:32.

Nastavka igre u trećoj četvrtini obeležila je igra koš za koš u kojem je Cedevita uspevala da sačuva prednost, da bi nezaustavljivi Boutrajt uz pomoć bivšeg kapitena Zvezde Marka Simonovića ponovo odveo domaćina na dvocifrenu razdaljinu 47:37 u 25. minutu. To vođstvo je Cedevita Olimpija uspevala da sačuva do dva minuta pre kraja četvrtine, da bi u narednih 120 skeundi crveno-beli prepolovili zaostatak  poenima Lorenca Braun i Gista pred ulazak u poslednju deonicu.

Do prvih poena u odlučujućih 10 minuta Zvezda je došla tek posle skoro tri minuta poenima Lorenca Braun uz faul. Nije mnogo efikasnija bila ni Cedevita Olimpija, ali je iskoristila pruženu priliku i još jednom došla do dvocifrene prednosti 62:51 u 35. minutu. Filip Čović je postigao dve uzastopne trojke, a prilikpom druge mu je dosuđen faul nad Blažičem, pa je Zvezda samo na kratko smanjila na 62:57 u 36. minutu. Domaćin je brzo vratio prednost posle trojke Simonovića i poena Blažiča u kontri i u 37. minutu ponovo je bilo 11 poena prednosti za Cedevitu 68:57.  Ispostavilo se da je to bio ključni trenutak jer je domaćin do kraja uspeo da sačuva vođstvo i ostvari važan trijumf protiv direktnog konkurenta u borbi za plej-of.

CEDEVITA OLIMPIJA - CRVENA ZVEZDA 75:64 (14:16, 21:16, 18:16, 22:16)

DVORANA: Stožice.

SUDIJE: Berošević, Pukl, Juras.

GLEDALACA: 5.000.

CEDEVITA OLIMPIJA: Krušlin 9, Boutrajt 17, Krampelj, Hopkins 4, Murić 2, Mulalić, Miler-Mekintajer 8, Blažič 3, Stipanović 8, Zagorac, Simonović 16, Cirbes 8.

CRVENA ZVEZDA: Kuzmić 4, D. Braun 5, Čović 6, L. Braun 17, Davidovac 5, Lazić, Faje 3, Beron 10, Gist 5, Dženkins 6, Simanić 3, Odžo.