ABA LIGA: Zvezda bez milosti! Beograđani PROTUTNJALI kroz Zagreb (VIDEO+FOTO)

22.12.2018. 18:36
Bili Beron
Bili Beron / Izvor: Foto: aba-liga.com/Cibona/Z. Baksaj, D. Vranar, G. Laušić
Crveno-beli ostvraili 12. uzastopnu pobedu.

Košarkaši Crvene zvezde ostali su neporaženi u ABA ligi i posle 12. odigrane utakmice. Crveno-beli su savladali Cibonu u Zagrebu rezultatom 54:76 (18:24, 13:14, 17:22, 6:16).

NAJLEPŠA ŽENA KOŠARKAŠA: Kakva mačka! Zvezdin majstor ne promašuje trojke kad ona kroči u Pionir (FOTO)

PONUDA KOJA SE NE ODBIJA: Evropski klub SPREMIO duplo veća primanja za Zvezdinog defanzivca! (FOTO)

Cibona je malo bolje ušla u meč i povela rezultatom 7:4, ali je tada usledila serija Crvene zvezde 8:0. Domaći košarkaši su ponoo uspeli da dođu do vođstva kada je na semaforu pisalo 16:14, ali su izabranici Milana Tomića završili prvih deset minuta novom serijom 10:2, pa je rezultat po završetku prve deonice bio 18:24.

Gosti su u drugoj četvrtini imali još jednu dobru seriju (7:0), kojom su se odlepili na do tada maksimalnih +13. Ipak, su domaći košarkaši u poslednjem minutu prvog poluvremena sa dve trojke uspeli da uhvate priključak.

Treću četvrtinu je Crvena zvezda rutinski odigrala i osim u dva navrata bez prestanka je imala dvocifrenu prednost, koju je stekla početkom četvrtine još jednom serijom 7:0. Rezultat pred poslednjih deset minuta je bio 48:60.

Tim sa Malog Kalemegdana je fenomenalno otvorio poslednju četvrtinu i posle uvodnih 2:2 usledila je još jedna brutalna serija srpskog šampiona 10:0. Zatim su puleni Milana Tomića u laganom ritmu priveli utakmicu kraju.

Najzaslužniji za pobedu Crvene zvezde su bili Bili Beron i Majkl Odžo. Beron je meč završio sa 16 poena i šest skokova, a Odžo je ostvario dabl-dabl sa poenom manje uz deset skokova. Dvocifren je bio i Stratos Perperoglu sa deset poena i tri asistencije. Raspoloženi u poraženom sastavu su bili Marko Ljubičić sa 17 poena i Igor Marić sa 12.

CIBONA - CRVENA ZVEZDA 54:76 (18:24, 13:14, 17:22, 6:16)

DVORANA: Košarkaški centar Dražen Petrović

SUDIJE: Javor, Hordov, Špendl

CIBONA: Bilinovac, Uljarević, M. Ljubičić 17, Marić 12, Bundović 4, Gilbert 6, Novačić, Rozić 2, K. Ljubičić 2, Slavica, Reli-Ros 6, Markota 5

CRVENA ZVEZDA: Regland 8, Čović, Kešelj, Perperoglu 10, Davidovac 6, Nenadić 6, Lazić 3, Beron 16, Ristić, Simanić 5, Cirbes 7, Odžo 15

18.00 Krka - Budućnost

TABELA: Zvezda 12-0, Budućnost 8-3, Cedevita 7-4, Mega 7-4, Partizan 6-5, Cibona 5-7, FMP 5-7,  Olimpija 4-7, Igokea 4-7, Zadar 4-8, Mornar 3-8, Krka 3-8.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.