ABA LIGA: Zvezda se igrala sa MZT-om, pukla prva stotka u sezoni (FOTO)

30.10.2017. 19:35
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Crveno-beli ubedljivi u Beogradu.

Košarkaši Crvene zvezde demolirali su ekipu MZT-a u poslednjem meču šestog kola ABA lige sa 112:73 (28:23, 30:23, 33:8, 21:19) i tako se vratili na deobu druge pozicije sa ekipama Partizana i Cedevite. Crveno-belima nije problem predstavljalo ni odsustvo Tejlora Ročestija i Pere Antića koji su odmarali ovaj meč. Bila je ovo odlična uvertira za evroligaški izazov u vidu Bamberga protiv kojeg će crveno-beli igrati u četvrtak.

Jedini pravi otpor MZT je uspeo da pruži domaćinu u prvoj četvrtini, ali su gostri i taj period završili u zaostatku sa pet poena, a u toj deonici je Zvezdu predvodio odlini Matijas Lesor. Odsustvo ROčestija se nije ni osetilo pošto je Radičević odlično odmenio Amerikanca. Uz drugoj četvrtini zaigrala je Zvezda još bolje, pošto su se uključili Apić i Davidovac, dok je Bjelica igrao na svom standardnom nivou pa su crveno-beli imali na poluvremenu dvocifrenu prednost.

U nastavku kao da je neki drugi tim MZT-a izašao na perket. Zvezda je mlela goste iz Skoplja predvođena Feldinom, a priključili su mu se Janković i Jovanović. Istovremeno su crveno-beli igrali odlično u odbrani, a prednost je vrtoglavo rasla pa je krajem treće deonice dostigla i 30 poena. Zbog toga se poslednjih 10 minuta utakmice pretvorilo u formalnost, pa su izabranici trenera Dušana Alimpijevića mirno priveli meč kraju.

CRVENA ZVEZDA - MZT

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Hordov, Nedović, Savović.

GLEDELACA: 2.000

CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Radičević 17, Dangubić 2, Davidovac 8, Lazić 2, Dobrić 7, Feldin 15, Apić 14, Janković 11, Lesor 14, Jovanović 11, Bjelica 11.

MZT: Garsija 2, Stajić 4, Mekić 6, Lalić 14, Penov 6, Minčev, Trajkovski 30, Mamuzić, Stojanovski 9, Maslinko 2, Bejli.

Crvena zvezda - MZT 112:73

TABELA: Budućnost 5-1, Crvena zvezda 4-2, Partizan 4-2, Cedevita 4-2, FMP 3-3, Igokea 3-3, Cibona 3-3, Mornar 3-3, Mega Bemaks 2-4, Olimpija 2-4, MZT 2-4, Zadar 1-5.