ABA LIGA: Zvezda se mučila, pa razbijala Zadrane, ponovo se mučila i ipak pobedila (FOTO)

20.11.2017. 19:48
Pero Antić
Pero Antić / Izvor: MN Press
Crveno-beli stigli do sedmog trijumfa.

Košarkaši Crvene zvezde savladai su kao gosti Zadar sa 88:76 (19:23, 23:22, 29:9, 17:22) u poslednjem meču devetog kola ABA lige. Crveno-belima je pobeda u ovom meču bila bitna posle dva poraza u Evroligi prethodne nedelje od CSKA i Olimpijakosa, a ovim trijumfom se Zvezda ponovo probila na drugo mesto. Zvezda je imala petoricu dvocifrenih igrača, a najbolji su bili Milko Bjelica i Tejlor Ročesti.

Posledice dva ubedljiva poraza Crvene zvezde u Evroligi u samo tri dana bile su još uvek vidljive i na startu meča protiv Zadra. Domaćin koji je pri dnu tabele ABA lige igrao je mnogo bolje nego što njegova pozicija u ligi pokazuje, dok su igrači trenera Dušana Alimpijevića ima veoma spor početak, pa je Zadar u tri navrata dolazio i do prednosti od šest poena, a u plusu je i završio prvu četvrtinu.

Mučili su se crveno-beli i na početku druge deonice, dok je Zadar i dalje imao od četiri do šest poena prednosti. Međutim, uspela je Zvezda na krilima Ognjena Dobrića i njegovih devet poena da dođe prvo do izjednačenja 32:32 u 15. minutu, a zatim i do vođstva 37:34 minut kasnije. Ipak, Zadar je uspeo da vrati prednost i na poluvreme ode sa vođstvom 45:42.

Onako kako Dušan Alimpijević najverovatnije i želi da njegovi igrači izgledaju na terenu je Zvezda igrala u trećoj deonici. Potpuno drugačiji crveno-beli su izašli na parket i krenuli da melju Zadrane. Domaćin se držao do 23. minuta i vođstva 49:44, a onda je krenula Zvezda serija od 17-0. Krenuo je crveno-bele i šut spolja pa su u trećoj deonici postigli i pet trojki, razigrao se i Tejlor Ročesti, a i igra u odbrani je izgledala mnogo bolje. Crveno-beli su poveli 61:49, da bi tek tada Zadar postigao prve poene posle više od tri minuta, a Zvezda je na poslednji mali odmor otišla sa 17 poena viška.

Zvezda je u 32. minutu stigla i do 21 poena prednosti (75:54), a domaćin je prva tri minuta bio bez poena, da bi u naredna dva napravio seriju 10-0 i naterao Alimpijevića na tajm-aut. Ni to nije prekinulo nalet Zadra iako je Ročesti postigao trojku pošto je usledilo nekoliko neverovatnih grešaka crveno-belih koje je Zadar samo delimično iskoristio da bi Bjelica trojkom ipak presekao Zadrane i doneo Zvezdi mirnu završnicu i pobedu.

ZADAR - CRVENA ZVEZDA 76:88 (23:19, 22:23, 9:29, 22:17)

DVORANA: Krešimir Ćosić.

SUDIJE: Boltauzer, Špendl, Porobić.

GLEDALACA: 6.500.

ZADAR: Nouls 17, Bašić 3, Ivanov 4, Kraljević, Jelenković, Krajina 9, Bostik 14, Vuković 4, Brzoja 12, Špralja 10, Božić 3.

CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Radičević 3, Dangubić 8, Lazić 10, Antić, Dobrić 11, Feldin 13, Apić, Ročesti 14, Lesor 9, Jovanović, Bjelica 20.

Zadar - Crvena zvezda 76:88

TABELA: Budućnost 8-1, Crvena zvezda 7-2, Cedevita 6-3, FMP 5-4, Partizan 5-4, Igokea 4-5, Olimpija 4-5, Mornar 4-5, Mega 3-6, Cibona 3-6, Zadar 3-6, MZT 2-7.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.