ABA LIGA: Zvezdin revanš Krki sa kamatom, pukla stotka na Badnje veče (VIDEO)

06.01.2020. 18:45
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Crveno-beli ostvarili osmi trijumf.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Krke u poslednjem meču 14. kola pošto su u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' slavili sa 101:77 (25:18, 25:29, 29:16, 22:14) i tako se sa kamatom revanširali za poraz od oktobra posle kojeg je otišao trener Milan Tomić. Gosti iz Slovenije dobro su se držali tokom prvog poluvremena dok ih je služio šut za tri poena, ali je u drugih 20 minuta Zvezda pokazala da je daleko kvalitetniji tim i ostvarila ubedljiv trijumf.

KAKO SE TOMIĆ RASTAO SA ZVEZDOM? Oglasio se menadžer i OTKRIO sve detalje

STIGAO JE KAO VELIKO POJAČANJE: Ljubimac Delija NAPUSTIO klub! (FOTO)

ZVEZDINA NOVOGODIŠNJA ČAROLIJA: Rekordna pobeda, najbolja poseta i spektakl kakav može da se vidi samo u NFL-u

Bili Beron i Boriša Simanić predvodili su na početku meča Crvenu zvezdu koja je povela sa 9:0 u 3. minutu, da bi Krka konačno pogodila preko Kozija. Crveno-beli su u potpunosti kontrolisali igru i rezultat, ali je goste u igri održavao odličan šut spolja, pa su uspeli da priđu na 17:13 u 7. minutu, da bi Zvezda ipak na prvi mali domor otišla sa vođstvom 25:18.

Nastavili su crveno-beli sa dobrom igrom i u drugoj četvrtini, a u 14. minutu stigli i do prve dvocifrene prednosti 32:22, ali je Krka za samo dva minuta uspela da to neutrališe i priđe na 39:36 zahvaljujući šutu za tri poena. Još jednom su crveno-beli uspeli da se rezultatski odlepe, ali je Krka uspela da održi korak i trojkom Pašalića u posednjoj sekundi prvog poluvremena ode na veliki odmor sa samo tri poebna zaostatka 50:47.

Nije Zvezdi trebalo mnogo vremena da ponovo stigne do dvocifrene prednosti (60:49 u 24. minutu), ali ovoga puta Krka nije imala pravi odgovor. Gostima iz Slovenije stao je šput za tri poena, dok su crveno-beli nastavili da dominiraju pod košem i postižu lake poene za maksimalnih 71:57 u 27. minutu. U završnici treće deonice razigrao se i Vladimir Štimac, a Zvezda je na poslednji mali odmor otišla sa 16 poena prednosti (79:63). Poslednjih 10 minuta meča crveno-beli su otvorili sa tri uzastopne trojke Berona, Pantera i Davidovca, pa je prednost domaćina narasla do 90:65 u 34. minutu. Bio je to i prelomni trenutak meča kada je postalo jasno da će Zvezda ostvariti ubedljiv trijumf, a izabranici Dragana Šakote mirno su priveli utakmicu kraju.

CRVENA ZVEZDA - KRKA 101:77 (25:18, 25:29, 29:16, 22:14)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Jovčić, Juras, Savović.

GLEDALACA: 2.096.

CRVENA ZVEZDA: Panter 9, Kuzmić 4, Braun 8, Davidovac 13, Lazić 12, Beron 16, Dobrić 6, Jagodić Kuridža 5, Simanić 13, Jovanović 3, Odžo 4, Štimac 8.

KRKA: Kouzi 19, Džons 10, Jančar-Jarc 3, Marineli 13, Škedelj, Pašalić 8, Stipančev, Đapa, Filoj, Balažič 3, Jošilo 9, Ramljak 12.

Crvena zvezda - Krka

Pogledajte kako izgleda Ana Rajković, supruga golmana reprezentacije Srbije Predraga Rajkovića

NBA: Preokret u Los Anđelesu! Dragao UNIŠTIO Trejblejzerse (VIDEO)

NEOČEKIVANO: Stranac OTIŠAO iz Beograda pred meč sa Krkom!

NEUNIŠTIV: Karter POSTAVIO rekord koji će teško ko sustići

DEBAKL PRED DOLAZAK ZVEZDE: Saša Obradović RAZMONTIRAO Asvel!

DOMINACIJA UOČI PARTIZANA: Brutalna partija Miloša Teodosića!