ABA: Osma vezana pobeda, Grobari nisu mogli da dobiju bolju BOŽIĆNU čestitku (VIDEO+FOTOGALERIJA)

07.01.2017. 22:43
Novica Veličković
Novica Veličković / Izvor: MN Press
Utakmica odigrana u Beogradu. Nešto ranije, Cedevita je kao gost pobedila Zadar, rezultatom 94:80.

Košarkaši Partizana pobedili su u utakmici 17. kola ABA lige. Ekipa Aleksandra Džikića je u dvorani "Aleksandar Nikolić" pobedila Karpoš Sokoli rezultatom 76:72 (21:17, 13:14, 26:16,16:25) za 14. trijumf u sezoni i osmi uzastopni. Makedonski tim trenutno ima učinak 5-12. Crno-beli su održavali prednost (koja je varirala) tokom celog meča, u dvorani koja je bila odlično popunjena, s obzirom da je Božić. Prema podacima sa sajta regionalne košarkaške lige na tribinama je bilo oko 5.000 gledalaca. Dobra vest za Partizan bila je i činjenica da se posle duže pauze zbog povrede vratio i Đorđe Majstorović. Doduše, nije ulazio u igru, ali je bio u protokolu.

PROTIVNICI PARTIZANA ZAVEJANI: Ekipa Karpoša još nije stigla u Beograd

Partizan je tek krajem treće četvrtine uspeo da dođe do dvocifrene prednosti. Bilo je i 16 razlika u uvodnim minutima četvrte četvrtine, a u poslednjim trenucima iste deonice takođe je bilo deset razlike (72:62 i 74:64). Najefikasniji u redovima crno-belih bio je Novica Veličković sa 17 poena (7 skokova), dok je Vilijam Hačer ubacio 16 poena (2/7 za tri). Adin Vrabac je ubacio 14, a Stefan Pot devet poena.

GROBARI, ODUŠEVIĆETE SE: Milica poslala JAKU poruku o NAJVEĆOJ ljubavi (FOTO)

Na drugoj strani, Vrkić i Trajkovski su ubacili 19, odnosno 18 poena. Dragan Labović je postigao devet.

MALEROZNI BEK PARTIZANA: Evo kako IZGLEDA povređena NOGA Vanje Marinkovića (FOTO)

Nešto ranije, Cedevita je kao gost pobedila Zadar, rezultatom 94:80. Ostale utakmice 17. kola biće igrane u naredna tri dana.

Inače, crno-bele u utorak, očekuje gostovanje u FIBA Ligi šampiona, protiv ekipe Šarlroa.

PARTIZAN - KARPOŠ SOKOLI 76:72 (21:17, 13:14, 26:16, 16:25)

PARTIZAN: Vrabac 14, Jovanović, Tanasković, Veličković 17, Majstorović, Birčević 10, Koprivica, Andrić, Hečer 16, Pot 9, Karahodžić 2, Luković 8.

KARPOŠ: Jakimovski, Peri 12, Vrkić 18, Sokolov 3, Penov, Sapundžijev, Trajkovski 19, Šepa 1, Knežević, Labović 9, Zeković 10, Mavra.

Igokea - FMP Železnik 17.00

TABELA: Zvezda 16-0, Partizan 14-3, Cedevita 12-5, Budućnost 11-5, Cibona 10-6, Igokea 9-7, Olimpija 7-9, Zadar 6-11, Mornar 5-11, Mega 5-11, FMP 5-11, Krka 5-11, Karpoš Sokoli 5-12, MZT 4-12.