ABA: U paklu Pionira ni šampion nije nepobediv, veliki trijumf Partizana za treće mesto na tabeli (FOTO)

10.02.2019. 20:52
Džok Lendejl
Džok Lendejl / Izvor: MN Press
Crno-beli odigrali sjajnu utakmicu.

Košarkaši Partizana ostvarili su veliku pobedu u 19. kolu ABA lige pošto su savladali Budućnost sa 76:67 (17:12, 15:19, 23:15, 21:21) i tako se probili do trećeg mesta na tabeli pošto imaju bolji međusobni skor od Podgoričana koji su u prvom delu sezone trijumfovali sa četiri poena razlike.

Kao što se i očekivalo, u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' igrala se tvrda, poziciona košarka. Nisu timovi bili posebno efikasni na početku meča, ali se Partizan bolje snalazio dok je Budućnost gubila lopte, pa su crno-beli posle tri minuta vodili sa 7:2. Branilac titule nije uspevao da poveže redove, imao je u prvih sedam minuta više izgubljenih lopti nego poena, a Partizan baš u 7. minutu stigao i do prve dvocifrene prednosti 15:4. Džekson je trojkom malo pokrenuo goste koji su napravili seriju 7-0 i stigli do 15:11 minut pre kraja četvrtine, ali je Partizan ipak sačuvao vođstvo na prvom malom odmoru 17:12, a Budućnost ostala bez Goge Bitadzea koji je nezgodno doskočio i nije se više vraćao u igru.

Bolje su Podgoričani otvorili drugi period igre i za dva minuta uspeli da stignu do 19:12, ali je njihovo približavanje bilo kratkog daha, pošto su Nikola Janković, Lendejl i Gegić ponovo odveli Partizan na dvocifreno odstojanje 27:17 u 14. minutu. Pkušavao je Repeša sa izmenama da razdrma svoj tim, ali to nije donelo rezultat iako je Budućnost uspevala da drži korak sa crno-belima. Međutim, u poslednja dva minuta tim Andree Trinikijerija izgubio je tri lopte u napadu što je Budućnost iskoristila i na poluvreme otišla sa samo poenom zaostatka (32:31).

Još jednom je Budućnost loše počela četvrtinu što su crno-beli iskoristili i ponovo uspeli da malo odmaknu Podgoričanima 43:34 u 24. minutu. Džok Lendejl je bio pokretačka snaga Partizana trećoj deonici i potpuno se raspucao, a domaćin je konstantno bio na granici dvocifrene prednosti što je konačno ponovo uspeo da dostigne u 27. minutu kada je poveo 49:38 upravo poenima Australijanca, da bi Nikola Janković sa penala doneo crno-belima maksimalnih 51:38 u 28. minutu. Ipak, do odlaska na poslednji mali odmor Budućnost je uspela da spusti zaostatak na ispod 10 poena (55:46).

Na početku odlučujućih 10 minuta igre Partizan je i dalje uspešno čuvao prednost. Oba tima su imala prilične probleme u šutu sa distance, ali je Partizanu bolja igra u odbrani znazno olakšavala situaciju u napadu pa su crno-beli u 33. minutu još jednom uspeli da dođu do dvocifrene prednosti 59:48. U tim trenucima su Gordić i Džekson nosili Budućnost koja je uspela da prepolovi zaostaka na 62:57 u 35. minutu. Ipak, Pejdž trojkom i Renfro sa dva poena, uz bacanje Jankovića donose još jednom 10 poena prednosti Partizanu minut i po pre kraja, što je bilo dovoljno da crno-beli ostvare veliku pobedu.

PARTIZAN - BUDUĆNOST 76:67 (17:12, 15:19, 23:15, 21:21)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Javor, Petek, Majkić.

GLEDALACA: 7.000.

PARTIZAN: N. Janković 12, Pejdž 9, Trifunović, Si 9, Marinković, Gegić 4, Veličković, Pecarski, Renfro 10, S. Janković 7, Lendejl 23, Gagić 2.

BUDUĆNOST: Džekson 19, Kol 14, Šehović, E. Klark 12, Barović 7, K. Klark 9, S. Šehović, Gordić 2, Bitadze 2, Popović 2, Bel, Nikolić.

Olimpija - Igokea (18)

TABELA: Crvena zvezda 18-1, Cedevita 14-5, Partizan 13-6, Budućnost 13-6, Mega 10-9, FMP 8-11, Zadar 7:12, Mornar 7-12, Cibona 7-12, Igokea 6-12, Olimpija 5-13, Krka 5-14.

Pogledajte kako izgleda Nikoleta Lozanova, bivsa supruga ljubimca Grobara.