7°C
26.04.2024.
117.1627
109.3752

BASKONIJA ČUVA NADU: Četvrti poraz Fenera u nizu, Monako ubedljiv protiv Olimpijakosa

23.03.2022. 23:00
Aleksandar Đorđević
Aleksandar Đorđević / Izvor: Profimedia
Turski tim ima minimalne šanse za plasman u plej-of.

Košarkaši Baskonije savladali su Fenerbahče u Španiji sa 77:62 što im je bio četvrti uzastopni, a ukupno 11. trijumf i tako su zadržali kakve takve šanse da mogu do plej-ofa, mada su im konkurencija Crvena zvezda i Monako koji imaju dve utakmice manje. Crvena zvezda takođe ima 11 pobeda, dok je Monako ostvario 12. protiv Olimpijakosa rezultatom 92:72.

PARTIZAN MOŽE DO PRVOG MESTA: Huventud izgubio u Francuskoj

ČOVIĆ POSLE ODLUKE EVROLIGE: Mislio sam da će to biti samo privremeno

DOBRE VESTI ZA JOKIĆA: Meloun produžava ugovor sa Denverom

Nije delovalo u prvom poluvremenu da će Fenerbahče doživeti ubedljiv porza. Tim Aleksandra Đorđevića je posle bolje igre imao na velikom odmoru prednost 40:32, ali je turski predstavnik sve prosuo u drugih 20 minut. Baskonije je u trećoj deonici uspela da se potpuno vrati u meč i pred poslednju deonicu stekne pone prednosti 54:53. Upravo se u poslednjih 10 minuta igra Fenerbahčea potpuno raspala pa je turski tim doživeo četvrti uzastoipni poraz i šanse za plasman u plej-of sveo na minimum. Vejd Boldvin predvodio je Baskoniju sa 24 poena, dok je Aleks Peters postigao 16. Jan Veseli sa 15 poena i Marko Gudrić bili su jedini dvocifreni u redovima Fenerbahčea. Gudurić je imao i četiri skoka i šest asistencija.

Monako je bio ubedljiv protiv Olimpijakosa u Kneževini. Pirejci su imali prednost 22:19 posle prve četvrtine, ali se Monako u drugoj razgoropadio zahvaljujući Majku Džejmsu kada je dozvolio samo devet poena Olimpijakosu i na poluvremenu je imao vođstvo 48:31. Ispotavilo se da je već tad meč bio rešen pošto je Monako u drugih 20 minuta rutinski sačuvao prednost i stigao do trijumfa. Majk Džejms je meč završio sa 25 postignutih poena, a 15 je dodao Dvejn Bejkon. Kod Olimpijakosa su najraspoloženiji Saša Vezenkov i Mustafa Fal sa po 18 postignutih poena.