POMRAČENJE U POSLEDNJOJ ČETVRTINI: Srbija poražena od Belgije u Monsu

28.11.2021. 14:47
Košarkaška reprezentacija Srbije
Košarkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Profimedia
Orlovi postigli samo šest poena u odlučujućih 10 minuta.

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je u Monsu od Belgije sa 73:69 (21:13, 20:16, 22:25, 6:19) u drugom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Orlovi su poraženi zahvaljujući vrlo lošoj igri u poslednjoj četvrtini kada je Belgija stigla do vođstva, a Srbija za 10 minuta postigla svega šest poena.

PEŠIĆ UPOZORAVA: Neće biti lako, Belgijanci imaju iskustvo, znaju da igraju

BOLNO: Pogledajte kako se POVREDIO Bogdan Bogdanović (VIDEO)

PARTIZAN IZGUBIO OD ZADRA 56 RAZLIKE: Crno-beli su završili meč sa DVA igrača

Nije izgledalo da će ishod meča u Monsu biti pobeda Belgije. Srbija je dobro krenula predvođena raspoloženim Avramovićem i polako gradila prednost koja je na kraju prve četvrtine bila 21:13. Nastavila je Srbija u istom ritmu, pošto je Teodosić bio taj koji je povukao u drugoj četvrtini, mada je Belgija uspela da priđe u početku na pet poena zaostatka. Međutim, ubrzo je Srbija ponovo imala prednosti i to dvocifrenu, a ubrzo i maksimalnih 14 razlike 36:22 posle trojke Avramovića, a na poluvremenu je tim selektora Svetislava Pešića vodio sa 12 poena prednosti.

U nastavku je Belgija zaigrala nešto bolje i uspela da se spusti na jednocifren zaostatak, ali je Srbija kontrolislaa dešavanja na parketu i u poslednju deonicu ušla sa devet poena viška. Tek što se krenulo u četvrtu deonicu, nestalo je struje u dvorani i usledio je petominutni prekid. To kao da je potpuno iseklo Orlove. Belgijanci su počeli da igraju mnogo bolje, dok je Srbija počela da se muči u napadu i tek posle četiri minut igre ponetirala preko Zaogrca. Za to vreme je Belgija lako rešavala situacije u napadu dok je Srbija propuštala šanse forsirajući često šut za tri poena. U 36. minutu je Belgija prvi put posle uvodnih 2:0 stigla do vođstva 66:65 i više nije ispuštala prednost, mada je Petrušev na kratko vratio vođstvo Srbiji. Petrušev je 72 sekunde pre kraja izjednačio na 69:69, da bi Sem Van Rosom 57 skeundi pre kraj pogodio trojku za 72:69. Usledila je serija promašaja u šutu za tri poena na obe strane, izgubljena lopta Srbije, da bi Van Rosom sa penala doneo Belgiji pobedu.

BELGIJA - SRBIJA 73:69 (21:13, 20:16, 22:25, 6:19)

DVORANA: Mons arena.

SUDIJE: Konde (Španija), Šarapa (Belorusija), Baldini (Italija).

BELGIJA: Akjazili 2, Van Rosom 20, Mvema 11, Seron, Žile 5, Delalo, Vanvijn 6, Liber 5, Bako 14, Kestelo, van Vile, Obasohan 10.

SRBIJA: Jović, Petrušev 16, Teodosić 14, Koprivica, Dangubić 5, Radanov, Ristić 8, Jagodić-Kuridža 5, Zagorac 2, Avramović 19, Trifunović, Novak.

Košarkaška reprezentacija Belgije dočekuje Srbiju u meču drugog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, koje će se igrati 2023. u Indoneziji, Filipinima i Japanu. Izabranici Svetislava Pešića su slavili u premijernom meču u Beogradu protiv Letonije  sa 101:100, dok je Blegija u gostima sa 83:57 slavila u duelu sa Slovačkom.

Takmičenje je organizovano tako da tri ekipe iz grupe A u kojoj se nalzi Srbija idu dalje, a tamo su ukrštaju sa isto toliko selkcija iz grupe B. Iz novoformirane grupe najbolje tri idu na Svetsko prvenstvo.

Uživo tok meče pratite ovde.

40. minut
Kraj meča, Belgija je savladala Srbiju 73:69.
39. minut
Belgija i dalje ima prednost 69:67.
37. minut
Belgija vodi 66:65, Srbija je postigla samo dva poena za pet minuta poslednje četvrtine.
35. minut
Belgija se potpuno vratila u meč i prišla na 65:62.
32. minut
Meč je bio prekinut na pet minuta zbog nestanka struje u dvorani.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Kraj treće četvrtine. Belgija je uspela u jednom trenutku da priđe na tri razlike, ali je Srbije uspela da vrati prednost i u poslednju deonicu ulazi sa vođstvom 63:54.
28. minut
Vraća Ristić Srbiji dvocifrenu prednost na asistenciju Teodosića 56:46.
26. minut
Trojkom Teodosića Srbija vraća nešto veću prednost 52:44.
25. minut
Uspela je Srbija da zaustavi nalet Belgije, 47:43.
23. minut
Belgija bolje otvara drugo poluvreme i serijom 9-0 smanjuje na 41:38.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Srbija na poluvremneu vodi 41:29.
18. minut
Trokom Avramovića Srbija stiže do maksimalne prednosti 36:22.
17. minut
Srbija kontroliše meč i čuva vođstvo 29:20.
15. minut
Posle skoro četiri minuta Srbija ponovo stiže do poena 25:18.
11. minut
Srbija je stigla do prve dvocifrene prednosti 23:13.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve četvrtine, Srbija vodi 21:13.
9. minut
Teodosić vezuje dve trojke i Srbija ima maksimalnu prednosti 19:11.
7. minut
Srbija mini serijom 6-0 dolazi ponovo do vođstva 13:7.
5. minut
Srbija je propustila da iskoristi nekoliko napada, a Blegija trojkom stiže od izjednačenja 7.7.