BIĆE DRAME U NBA FINALU: Janis ZGAZIO FIniks, Milvoki se vratio u igru (VIDEO)

12.07.2021. 08:22
Janis Adetokumbo
Janis Adetokumbo / Izvor: Profimedia
Grk blistao u trećoj utakmici.

Košarkaši Milvokija savladali su Finiks 120:100 i smanjili na 2:1 u finalnoj seriji NBA plej-ofa. Junak pobede Baksa bio je Janis Adetokumbo. Sjajni Grk je ugradio u trijumf svoje ekipe 41 poen, 13 skokova i šest asistencija.

BOMBA NA JADRANU: Transfer sezone u ABA ligi! Ovo niko nije očekivao

GROBARI SU OVO ČEKALI: Vonamejker se OGLASIO povodom dolaska u Partizan

KANADA PREJAKA ZA SRBIJU: Jović i momci POKLEKLI u borbi za bronzu

Finiks je odlično počeo utakmicu i zapretio da bi moga da dođe do nedostižnih 3:0 u seriji. Gosti iz Arizone imali su vođstvo do sredine druge četvrtine. Ali, onda je Janis uzeo stvar u svoje ruke i doneo svojoj ekipi +15 na kraju prvog poluvremena - 60:45.

Uspeli su Sansi u trećem periodu igre da se vrate u život. Kris Pol je bio odličan, razigrali su se i Džej Krauder i Deandre Ejton, pa je prednost domaćina bila samo +6 (69:63) sredinom trećeg perioda igre. Finiks je došao i na samo četiri poena zaostatka (70:74), ali onda sledi cunami Baksa u poslednjih pet minuta trećeg perioda igre. Adetokumbo se razigrao, gosti su promašivali u Seriji ma, pre svega Devin Buker, pa je Milvoki pred poslednjih 12 minuta imao +22 (98:76).

Tada je bilo jasno da je pitanje pobednika rešeno. Adetokumbo je poslednjih nekoliko minuta utakmice bio na klupi. Igrači oba tima su jedva čekala da se meč završi. Na kraju sigurnih 120:100 za domaćina koji za dva dana na svom parketu ima šansu da stigne do izjednačenja u finalnoj seriji NBA lige.

Uz Janisa, odličnu partiju pružio je Holidej sa 21 poenom uz devet asistencija i pet skokova, a ispratio je i Midlton sa tri poena manje uz sedam skokova i šest asistencija.

Kod poražene ekipe, Kris Pol je zabeležio 19 poena i devet asistencija, Ejton je dodao 18 poena uz devet skokova, a podbacio je Devin Buker koji je stigao samo do 10 poena uz veoma slabe procente šuta.