BILO JE DRAME U IZMIRU: Srbija preko Slovenije do bronzane medalje

07.08.2022. 19:41
Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije
Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: FIBA
Sve je rešeno sa linije za slobodna bacanja.

Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Izmiru pošto je u meču za treće mesto savladala selekciju Slovenije sa 70:67 (13:16, 19:18, 20:20, 18:13). Izanranici selektora Vladimira Đokića imali sui nešto lošiji poečtak meča, ali su stigli do odličja posle velike borbe i odlične igre u drugom poluvremenu.

POTPISAO STEFAN POT (28): Cilj je jasan - borba za šampionsku titulu

PRETILA MU JE DUŽA PAUZA: Poznato koliko će Ivanović biti van terena

JANIS SKIDA PRITISAK: Nismo spremni za medalju

Slovenci su nešto bolje počeli i polovinom drugog perioda otišli na 10 razlike – 29:19. Međutim, to nije obeshrabrilo Orliće koji su povezali redove,  potom poenima Ćurčića na minut i 45 sekundi pre kraja prvog poluvremena prišli na 33:32. Nekoliko prilika da sasvim okrenu rezutlat, reprezentativci Srbije nisu iskoristili, alki su se dobro branili, pa je Slovenija do velikog odmora prednost uvećala samo za jedan poen. Po povratku sa velikog odmora Srbija je nastavila u dobrom ritmu, uskoro je sasvim okrenula rezultat, da bi trojkom Milijaševića, krajem 26. minuta pobegla i na sedam razlike – 47:40. Međutim, Slovenija je imala odgovor u vidu serije 9:2 za poravnanje – 49:49 i nastavak drame. Iako je protivnik bolje završio treći period, Orlići su bolje otvorili poslednji – serijom 10:2 još jednom okrenuli rezultat i poveli 62:56. Ni to nije bio kraj. Slovenija se još jednom vratila, prišla na 66:67, pred poslednjih 50 sekundi. Đoković (dva puta) i Ćurčić su do kraja bili polovični sa linije penala, ali to je bilo dovoljno da se odbije taj nalet rivala, na kraju slavi i velika pobeda.

Đorđe Ćurčić je sa 21 poenom bio najefikasniji u redovima Srbije, dok je Lazar Đoković postigao 15. Kod Slovenaca je najefikasniji bio Alen Zulič sa 16 poena, a jedan manje postigao je Jan Zemljič. Juniori Srbije su već plasmanom u polufinale obezbedili plasman na Svetsko prvenstvo za igrače do 19 godina koje se igra sledeće godine.

BONUS VIDEO: Pogledajte kako Sejduba Suma dribla Harija Megvajera