BIVŠI PARTIZANOVAC IMA PIK NA CRVENO-BELE: Bogdanović SAM RASTURIO Olimpijakos (VIDEO)

23.02.2017. 20:56
Bogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović / Izvor: MN Press
Fenerbahče savladao Pirejce 67:64.

Ekipa Fenerbahčea uspela je posle preokreta da savlada Olimpijakos u Istanbulu u 23. kolu Evrolige sa 67:64. Četa Željka Obradovića do pobede je došla u poslednjoj četrvrtini zahvaljujući sjajnoj partiji Bogdana Bogdanovića koji je bio najzaslužniji za preokret domaćina.

EVROPA JE PROŠLOST: Direktor Partizana OTKRIO planove za BUDUĆNOST (FOTO)

Srpski reprezentativac bio je nerešiva enigma za odbranu Olimpijakosa u meču koji je bio uglavnom izjednačen tokom prvog poluvremena tokom kojeg je istanbulski tim došao do šest poena prednosti. Pirejci su odigrali furioznu treću četvrtinu u kojoj su dozvolili samo sedam poena domaćinu i obezbedili sebi zalihu od devet poena pred odlučujućih 10 minuta.

PLEJ-OF JE OBEZBEĐEN ALI: Džikić je SVE rekao u PORUCI igračima pred Zadar (FOTO)

DOBILI SU BRATSKI DUEL: Evo šta navijači PAOKA kažu o utiscima iz Pionira (VIDEO)

Međutim, u tom periodu je blistao Bogdanović koji je sa 27 postignutih poena izjednačio sopstveni rekord karijere u Evroligi i pokrenuo Fenerbahče koji je uzvratio gostima sve viđeno u trećoj četvrtini. OLimpijakos je postigao samo osam poena, a Fenerbahče slavio 15. pobedu u sezoni. Pored Bogdanovića je još samo Datome bio dvocifren u Fenerbahčeu sa 17 poena, dok je Nikola Kalinić postigao četiri. Kod Olimpijakosa se istakao Grin sa 17, dok je Papanikolau postigao 13.