BOGDAN BRILJIRAO: Imao FRKU sa Derozenom i nije mu ostao DUŽAN (VIDEO)

11.12.2017. 08:18
Bogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović / Izvor: Foto: Printscreen
Pregršt uzbuđenja u Kaliforniji.

Bogdan Bogdanović odigrao je odličnu utakmicu u porazu Sakramenta od Toronta rezultatom 102:87, a sudije su zažmurile kada ga je Demar Derozan udario u lice.

ČAKAREVIĆ POSLE PORAZA OD CEDEVITE: Moramo da pokušamo da se izdignemo iz ove situacije (FOTO)

ZAKON VEROVATNOĆE PRED ŽREB: Na noge VEČITIMA stižu Italijani ili Španci (FOTO)

Bogdan je na parketu proveo 29 minuta i za to vreme postigao 15 poena, od toga četiri trojke iz osam pokušaja, imao je i jedan skok i asistenciju.

U trećoj četvrtini je ozbiljno varničilo na parketu. Najbolji igrač Reptorsa Demar Derozan,  udario po licu srpskog reprezentativca. Došlo je do koškanja dvojice igrača. Derozan je baš bio spreman za obračun, ali Bogdan nije ustuknuo, uzvratio mu je. Brzo su reagovali saigrači jednog i drugog, te sprečili ozbiljniji fajt. Možda i spasili Derizana da dobije batine.

Sudije su potom pregledale snimak, ali je Derozan ostao nekažnjen.

Minesota je savladala Dalas, Karl Entoni Tauns je ubacio Mavsima 28 poena, imao 12 skokova, gosti su se dobro držali, odigrali bolje od očekivanog, ali su im greške, čak 18 na kraju došle glave. Džimi Batler se raspucao u poslednjoj četvrtini, završio je sa 22 poena. Nemanja Bjelica je zbog povrede propustio i deveti meč u sezoni.

Denver je posle produžetka pao u Indijani, očekivali smo povratak Jokića, ali on je i dalje na bolovanju, iako je povreda zalečena. Pogađate, Nagetsi nisu ništa mogli Oladipu, ubacio je rekord karijere 47 poena. On je lokalni momak, tačnije studirao je koledžu u Indijani i izgleda da mu je dolazak u Pejserse potez karijere. Nezaustavljiv je ove sezone, bivši pik broj 3 je ispraćen ovacijama. Indijana je bila na -8, tri minuta pre kraja, uspela da pogotkom Janga stigne do produžetka, a onda dileme nije bilo, serija 12:2 u dodatnih pet minuta i novi trijumf.