109.9635

BLAŽIČ SRUŠIO PARTIZAN: Cedevita trojkama "ubila" crno-bele, "Parni valjak" sve dalje od plej-ofa

30.01.2021. 18:29 20:57
Saša Filipovski ima mnogo razloga za brigu.

Košarkaši Partizana sve dalje su od plej-ofa ABA lige. Crno-beli su doživeli novi, osmi, poraz u regionalnom takmičenju. Od srpskog predstavnika u 17. kolu bolja je bila Cedevita Olimpija rezultatom 78:65 (22:18, 18:19, 22:18, 16:10). Apsolutni junak meča bio je Jaka Blažič, fenomenalni Slovenac postigao je čak 28 poena.

NE ZNATE GDE ĆETE ZA VIKEND? OVDE vas čeka ubedljivo najbolja zabava!

OBJAVLJEN SPISAK: Podmlađena košarkaška selekcija Srbije na završnici kvalifikacija za EP

KUKOČ SE PRISETIO GOSTOVANJA U SRBIJI: Amerikanci bi to nazvali TERORIZAM

Fanstatično je Cedevita otvorila utakmicu.  Hopkins je pogodio dve uzastopne trojke i odmah stavio do znanja crno-belima da ih čeka težak posao. Perkins je nastavio gde je stao pomenuti Hopkins i uprkos tajm-autu Filipovskog odveo domaće na 13:3. Polako se Partizan oslobađao pritiska i na krilima Zagorca stigao na samo -3. Prva deonica završena je rezultatom 22:18 u korist ljubljanskog tima.

U drugoj četvrini nova nevolja za „Parni valjak“ – probudio je Jaka Blažič. Nekadašnji bek Crvene zvezde rešetao je sa svih pozicija, odbrana gostiju nije imala rešenja za Slovenca. Beogradski klub je preko Perkinsa i Jaramaza uspeo da se približi na, za njih odličnih 40:37.

Drugo poluvreme počelo je prilično konfuzno sa obe strane. Više od dva minuta nismo videli pogodak, a onda se Partizan preko Pejdža u potpunosti vratio u meč. Amerikanac je vezo dve trojke, doveo crno-bele prvi put u vođstvo (50:48), ali izgleda da je to bilo sve što smo videli od srpskog kluba na ovom meču. Blažič ponovo dodaje gas i odvodi Zmajčeke na +7.

Poslednja četvritna bila je puko odrađivanje posla. Slovenci su ovaj period dobili 16:10 i slavili ukupnim rezultatom 78:65.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je Jaka Blažič sa 28 poena, pratili su ga Peri sa 14 i Hopkins sa četiri poena manje.

U Partizanu su se istakli Jaramaz koji je ubacio 15 i Pejdž sa 4 poena manje.

ABA liga, 17. kolo

Cedevita Olimpija - Partizan 78:65 (22:18, 18:19, 22:18, 16:10)

Dvorana: Stožice

Sudije: Tomislav Hordov, Igor Dragojević, Miloš Koljenšić

Cedevita Olimpija: Radović, Peri 14, Hopkins 10, Duščak, Murić 7, Blažič 28, Braun 2, Hodžić, Džouns 6, Dimec 2, Marinković, Rupnik 9.

Partizan: Mika, Zagorac 8, Pejdž 11, Dangubić 6, Stefanović, Jaramaz 15, Veličković 4, Perkins 10, Janković, Tomas 8, Trifunović 2, Mozli 1.

Tektsualni prenos meča mogli ste da čitate u nastavku.

10. minut
Kraj utakmice, novi poraz Partizana. Cedevita je slavila sa 78:65.
8. minut
Sve je izvesnije da će Partizan doživeti osmi poraz u ABA ligi. Hopkins nastavlja tamo gde su stali Peri, Rupnik i Blažič - 76:61.
6. minut
"Parni valjak" je bez koša 6 minuta! Ne može se sa ovakvom igrom trijumfovati nad ekipom kao što je Cedevita - 73:55.
4. minut
Puno pormašaja Partizanovih košarkaša sa distance, crno-beli su bez pogotka u poslednjoj četvrtini - 71:55.
2. minut
Lomi se utakmica u ovim trenucima. Rupnik pogađa trojku iz nemoguće situacije. Cedevita ima 12 poena prednosti - 67:55.
IV Četvrtina
10. minut
Blažič dodaje gas i odvodi Cedevitu na +7. Slovenac je za tri čevrtine postigao 28 poena! Pred ulazak u poslednju deonicu rezulzat je 62:55.
8. minut
Rezultatska klackalica u Ljubljani, igra se praktično koš za koš - 56:55.
6. minut
Partizan preokreće u Stožicama! Pejdž pogađa dve uzastopne trojke - 48:50.
4. minut
Peri je vezao pet poena, ali Partizan preko Perkinsa i Tomasa drži rezultatski priključak - 45:42.
2. minut
Ne može niko da pogodi koš. Rezultat u uvodnih 120 sekundi drugog poluvremena je 0:0.
III Četvrtina
10. minut
Partizan je preko Jaramaza stigao na samo -3, ali onda 25-godišnji bek pravi faul u napadu nakon kojeg Cedevita ne uspeva da poveća prednost. Na poluvremenu 40:37 za domaćina.
8. minut
Dangubić pogađa tri slobodna bacanja, međutim, previše lako Blažič odgovara - 40:34.
6. minut
Perkins donosi preko potrebne poene sa klupe za "Parni valjak" - 36:29.
4. minut
Pejdž pogađa trojku, ali Blažič večeras igra jako motivisano, Slovenac je nezaustavljiv. Odbrana crno-belih nema odgovor za nekadašnjeg igrača Crvene zvezde - 32:23.
2. minut
Blažič je vezao pet poena, a onda je Murić pogodio zicer, dovoljno da Filipovski zatraži novi tajm-aut - 29:20.
II Četvrtina
10. minut
Umalo da Zagorac pogodi uz zvuk sirene s jedne noge, ali lopta je izašla iz obruča - 22:18 na kraju prve deonice.
8. minut
Zmajčeki imaju odgovor na sve napade gostiju. Hopkins pogađa sa distance i odvodi domaće na 20:13.
6. minut
Na krilima Zagorca crno-beli hvataju rezultatski priključak. Srpski klub pravi seriju 7:0 za trenutnih 13:10.
4. minut
Uprkos tajm-autu koji je zatražio Filipovski, Partizan ne uspeva da pronađe pravi ritam. Peri pogađa šut van linije 6,75 za 13:3.
2. minut
Džouns je odlično otvorio utakmicu za Cedevitu, pogodio je dve uzastopne trojke - 8:2.