FILIPOVSKI POLOŽIO ISPIT U ZAGREBU: Partizan uz muku slavio protiv Cibone, presudila POSLEDNJA DEONICA (FOTO)

14.11.2020. 19:01
Cibona - Partizan
Cibona - Partizan / Izvor: Foto: KK Partizan
Crno-beli košarkaši slavili rezultatom 82:75.

Košarkaši Partizana su slavili u sedmoj rundi ABA lige, crno-beli su bili bolji od Cibone u Zagrebu rezultatom 82:75.

DA LI SUJEVERJE POMAŽE U IGRAMA NA SREĆU?

SRBIJA NA PRVENSTVU EVROPE: Ivon Anderson VODILA do pobede posle DVA produžetka u Turskoj

DANGUBIĆ ZAKUCAVA I UTIŠAVA ZAGREB: Moćan Partizan protiv Cibone - 50 POENA ZA POLUVREME (VIDEO)

Počele su obe ekipe raspucano, a kada je domaćima stao šut, crno-beli su došli do dvocifrene prednosti (bilo je i +15) i na poluvremenu su imali deset poena viška.

Međutim, Cibona se trgla u trećem periodu – Prkačin i Drežnjak pre svih, a posle pogotka potonjeg sa penala domaći su poveli 54:53. Imala je Cibona i +5, ali su ekipu Saša Filipovskog stabilizovali Gordić i Janković, i defanzivno i ofanzivno, pa je pred ulazak u poslednji dvominutni period bilo +2 za Beograđane.

Odlično je Partizan počeo poslednji period, nastavljeno je sa čvrstom odbranom, a Gordić i Janković su poentirali na drugoj strani, da bi posle trojke Pejdža na semaforu stajalo 78:65 za crno-bele.

Tada je meč prelomljen i Partizan do kraja nije imao problema, zapravo Cibona nije dala koš sedam minuta i 20 sekundi od početka poslednje četvrtine.

U sledećem kolu crno-beli 23. novembra dočekuju večitog rivala Crvenu zvezdu, dok Cibona dan ranije gostuje Budućnosti u Podgorici.