10°C
24.04.2024.
117.1661
109.9635

ČANKA OČEKUJU PUNE RUKE POSLA: Novi poraz crno-belih, odbrana KLJUČNI problem (VIDEO+FOTO)

08.09.2018. 19:52
Markus Pejdž
Velike oscilacije u igri.

Košarkaši Partizana su u drugom kontrolnom meču na turniru u Španiji poraženi od Saragose sa 81:87 (32:27, 16:25, 19:15, 14:20). U veoma dinamičnoj igri viđen je veliki broj poena, kao i nekoliko atraktivnih poteza sa obe strane. Crno-beli su posle ubedljivog poraza od Baskonije tri dana ranije, uspeli da protiv Saragose pruže znatno bolju partiju, međutim nedovoljno za trijumf. Naredni meč na Iberijskom poluostrvu Partizan će odigrati u nedelju protiv Gran Kanarije, a meč je na programu od 19 i 30 časova.

DOBRO ĆE GA UPAMTITI: Majstorija Bena za nevericu HOLANDSKIH legendi (VIDEO)

OGLASIO SE MARSELJ: Evo šta misle o igranju Radonjića za Orlove (FOTO)

Izabranici Nenada Čanka su u drugom kontrolnom meču protiv Saragose krenuli sa snažnim napadačkim arsenalom... U prvoj četvrtini viđen je veliki broj poena na obe strane, a u redovima crno-belih imali smo priliku da vidimo na terenu u istom momentu Pejdža, Vanju Marinkovića kao i novopečenog centra Partizana Džoka Lendejla. Na kraju prvih deset minuta crno-beli su imali prednost od 32:27, uz nekoliko dalekometnih šuteva Pejdža kao i Vanje Marinkovića. Pored odličnih rola u napadu, evidanten je nedostatak uigranost u defanzivi, pošto je Partizan imao velikih problema sa preuzimanjem kao i pikom španske ekipe.

Nastavio je Partizan sa neshvatljivim greškama u odbrani, gde su dozvoljavali Saragosi da u kontinuitetu preti crno-belima sa poludistance preko visokih igrača posle pik en popa. Španci su uspeli da sredinom druge četvrtine izjednače rezultat 38:38. Nekoliko brzopletih napada izabranika Nenada Čanka koje je uglavnom započinjao novajlija Markusa Pejdž, po čemu možemo zaključiti da će mu biti potrebno dosta vremena kako bi sa NCAA košarke prešao na Evropski stil igre. Mešao je Nenad Čanak karte i kombinovao sa Pecarskim i Gagićem pod košem, gde je iskuni Gagić imao ulogu klasične petice. Saragosa je potupuno okrenula tok meča i na poluvreme otišla sa prednošću od 52:48. Mnogo problema u defanzivi, gde je u nekoliko navrata Nenad Čanak bio ljut na svoje igrače i burnim gestikulacijama kraj terena ukazivao na greške.

U drugom poluvrmenu viđen je daleko manji broj pone za razliku od prvih 20 minuta. Treća četvrtina počela je u sporijem tempu, a Partizan je uspeo da za četiri minuta postigne devet poena uz samo dva promljena za vođstvo od 57:54. Tim iz Humske je posle serije 9:2, ponovo ušao u kontraritam, što je Saragosa znalački iskoristila ponovo došla u prednost 60:59. Pred odlučujućih deset minuta rezultat na semaforu je iznosio 67:67.

Kao i prethodna tri perioda i u odlučujućoj deonici viđena je igra koš za koš. Oba tima su se smenjivala u vođstvu nekoliko puta, a onaj košgeterski tempo iz prvog dela utakmice, znatno je opao kako se bližio kraj duela. Za razliku od prvih 20 minuta, crno-beli su podigli nivo agrsivnosti u odbrani, pa su španski tim naterali na veliki broj individualnih akcija. U 35. minut Partizan je uspeo da se odlepi i povede sa 77:70. Međutim, crno-beli su ponovo imali veliki pad u samom finišu meča i ispustili trijumf na ovoj utakmici.