NIJE MOGLO BEZ DRAME: Zvezda savladala Budućnost! Blistali Lojd i Dobrić, Kuzmić "X faktor"

16.05.2021. 17:59 20:51
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Biće uzbudljivo do poslednje utakmice.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Budućnost u prvoj utakmici finalne serije ABA lige rezultatom 82:78 (20:20, 24:18, 19:17, 19:23). Srpski predstavnik u regionalnom do veoma važnog trijumfa stigao nakon drama u poslednjem minutu meča u kojem su blistali Ognjen Dobrić i Džordan Lojd.

DOŠLO VREME ZA PENZIJU: Luis Skola se posle Tokija povlači iz košarke

GRBOVIĆ ŽESTOKO KRITIKOVAO PARTIZAN: "Potrošeni MILIONI za najgoru sezonu"

IZ ZVEZDE POTVRDILI LOŠU VEST: Volden definitivno propušta prvi finalni meč!

Odlično su crveno-beli otvorili meč u dvorani Aleksandar Nikolić. Domaćin je brzo stigao do prednosti od 11:4. Ubrzo posle tajm-auta Dejana Milojevića Budućnost se vratila u meč. Mnogo problema defanzivi srpskog predstavnika stvarala je igra 2 na 2 , u kojoj je Vili Rid bio apsolutno dominantan. Uprkos ranom vođstvu, prva deonica završena je rezultatom 20:20.

Ulaskom Ognjena Kuznimća, Zvezda je konsolidovala defanzivni skok, iskusni centar je "pokupio" sve što je mogao. Budućnost je počela da se oslanja na šut sa poludsitance koji ih je solidno služio u drugoj četvrtini. Pogađali su Kobs, Mitrović, Dala Vale... Međutim, Dejan Davidovac i Džordan Lojd su komandovali napadima kluba sa Malog Kalemegdana, pogađali su iz praktično svih pozicija. Amerikanac je preuzeo ulogu lidera, nekoliko napada završavao je uz faulove, pogađao je sa distance, iz reketa... Odlična sekvenca u poslednjim minutima krunisana je flouterom Branka Lazića u poslednjoj sekundi prvog poluvremena. Crveno-beli su na veliki odmor otišli sa +6 (44:38).

Nastavak susreta doneo je praktično istu sliku, igralo se u serijama. Podgoričani su u rezultatskom priključku najviše bili zbog Vilija Rida koji je prosto bio nazaustavljiv. Amerikanac je rešetao iz reketa, Kuzmić ga je donekle "smirio", a kakve bi posledice Zvezda imala da centar iz Doboja nije odigrao utakmicu sezone to možemo samo pretpostaviti. Pred ulazak u odlučujuću deonicu domaći su imali prednost od 63:55.

Pravu dramu videli smo u četvrtoj četvrtini! Crvena zvezda je imala maksimalni +15, međutim, Budućnost je imala odgovor. Nikola Ivanović se probudio, postigao je 9 uzastopnih poena, usledila je neizveszna završnica. Lojd je pogodio dva slobodna bacanja, Ivanović i Kobs promašuju za tri poena - crveno-beli slave sa 82:78.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Džordan Lojd i Ognjen Dobrić sa po 23 poena, Dejan Davidovac je ubavio 12, a "X faktor" Ognjen Kuzmić 5 uz 11 skokova.

Kod Budućnosti istakli su se maestralni Vili Rid sa 26 poena i 10 skokova, Nikola Ivanović je dodao 16, dok je Džastin Kobs ubacio 8.

Finalna serija ABA lige se nastavlja u utorak. Druga utakmica u dvorani Aleksandar Nikolić na programu je od 20.30.

Pobednik će biti ekipa koja prva stigne do tri trijumfa.

Crvena zvezda - Budućnost 82:78 (20:20, 24:18, 19:17, 19:23)

Dvorana: Aleksandar Nikolić

Sudije: Saša Pukl, Tomislav Hordov, Josip Radojković

Crvena zvezda: Hol 4, Lojd 23, Uskoković, Davidovac 12, Lazić 6, Rit 5, Radanov, Dobrić 23, Simonović, Jagodić-Kuridža, Kuzmić 5 (11 skokova), Noko 4

Budućnost: Kobs 8, Ivanović 16, Edžam, Šehović, Nikolić D. 7, Apić, Mitrović 6, Dela Vale 6, Nikolić Z. 2, Popović 7, Rid 26 (10 skokova), Žugić

Tok utakmice:

40. minut
Kraj meča! Crvena zvezda je savladala Budućnost rezultatom 82:78.
39. minut
Ulazimo u poslednji minut! Drama na parketu hale Aleksandar Nikolić - 80:76.
37. minut
Hol pravi faul u napadu, Ivanović je nepogrešiv sa linije slobodnih bacanja - 76:70.

35. minut
Ivanović pogađa tešku trojku, ovo je njegov osmi poen - 70:62.

32. minut
Serija srpske ekipe od 5:0, Milojević traži tajm-aut - 68:55.

IV Četvrtina

30. minut
Sjajna završnica Zvezde! Dobrić, Lojd i Noko dovode domaće u vođstvo od 63:55.

28. minut
Atraktivno je zakucao Dobrić, međutim, već u sledećem napadu je izgubio loptu - 55:54.

26. minut
Ponovo gosti prilaze na samo -2, Vili Rid pravi velikih problema u reketu kompletnoj odbrani crveno-belih - 51:49.

24. minut
Džastin Kobs je pogodio za tri - 49:44.

22. minut
Ne može Uskoković da ubaci ništa večeras, ponovo je promašio iz izgledne situacije - 45:40.

III ČETVRTINA

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
20. minut
Lazić je pogodio flouter uz zvuk sirene! Crvena zvezda na poluvremenu ima prednost od 44:38.

18. minut
Lojd sve više preuzima odgovornost. Ponovo je Amerikanac poentirao iz reketa - 40:36.

16. minut
Zvezda ide na +5! Davidovac je iskoristio odličan blok Kuzmića i neometano pogodio za tri. Milojević je zatražio novi tajm-aut - 36:31.

14. minut
Duop Rit je pogodio za tri, ali domaćin nekoristi nekoliko sledećih napada. To kažnjavaju gosti, Radonjić reaguje tajm-autom - 29:29.

12. minut
I druga deonica počinje jako tvrdo, bez poena u proteklih 2 minuta - 20:20.
II Četvrtina

10. minut
Nikolić svojim poenima završava prvu deonicu - 20:20 u dvorani Aleksandar Nikolić.

8. minut
Dobrić i Davidovac ne pogađaju sa distance, Budućnost se približila na 18:13.

6. minut
Nakon trojke Dobrića, Rid pogađa za dva uz faul Noka - 18:11.

4. minut
Crveno-beli prave seriju 7:0, Dejan Milojević je prinuđen da zatražii tajm-aut - 11:4.
2. minut
Počelo sa nekoliko promašaja sa obe strane, izgleda da će večerašnji meč biti na mali broj poena - 2:2.