overcast clouds
25.04.2024.
117.1643
109.4482

KUP RADIVOJA KORAĆA: Radonjić nastavlja po starom, Crvena zvezda bez pola tima do trofeja (FOTO)

14.02.2021. 20:34
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Crveno-beli savladali Megu u finalu.

Košarkaši Crvene zvezde osvojili su Kup Radivoja Koraća pošto su u finalu savladali Mega Sokerbet sa 73:60 (19:21, 17:19, 17:8, 20:12). Ovo je crveno-belima 10. trofej kupa u klupskoj istoriji, a prvi posle četiri godine.

Zaljubi se u Brojeve – jer danas ti donose novac DVA PUTA

DETALJ KOJI JE MNOGIMA PROMAKAO: Pogledajte Radonjićevu REAKCIJU posle KLJUČNOG napada Partizana! (VIDEO)

TREBALO JE OVO PREŽIVETI: Vidite NEVEROVATNU završnicu derbija! Evo kako je Zvezda izbacila Partizan iz Kupa (VIDEO)

Prvo poluvreme je pripalo košarkašima Mege koji su već u prvoj četvrtini uspeli da stignu i do dvocifrene prednosti, ali je Zvezda uspela da anulira taj minus i održi korak sa timom Vlade Jovanovića. U nastavku je međutim viđena totalno drugačija slika. Zvzeda je počela da igra mnogo bolje u odbrani, a krenuli su i znatno lakše da rešavaju i situacije u napadu. Megi je stao i šut, a crveno-beli su polako, ali sigurno uspeli da dođu do vođstva koje su postepeno povećavali. Onog trenutka kada je Zvezda stigla do dvocifrene prednosti postalo je jasno da će Mega veoma teško uspeti da se vrati u meč, a crveno-beli su mirno priveli meč kraju i stigli do trofeja.

Košarkaši Crvene zvezde i Mega Sokerbeta boriće se za prvi trofej u sezoni pošto će večeras od 21 čas igrati u finalu Kupa Radivoja Koraća u Novom Sadu. Mega je do finala stigla pobedama protiv Mladosti iz Zemuna i novosadske Vojvodine, dok su crveno-beli savladali ubedljivo kragujevački Radnički i zatim posle velike drame uspeli u polufinalu da pobede večitog rivala Partizan.

Mega i Zvezda odigrali su oba meča u ABA ligi ove sezone i crveno-beli su oba puta uspeli da savladaju tim trenera Vlade Jovanovića. Crveno-belima će ovo biti 12. finale Kupa Radivoja Koraća i pokušaće da osvoje sedmi trofej, dok će Mega igrati četvrto finale i pokušati da osvji drugi trofej. Biće ovo treće finale Crvene zvezde i Mege, a u prethodna dva 2014. i 2015. uspešniji su bili crveno-beli.

40. minut
Kraj meča. Crvena zvezda je osvojila trofewj Kupa Radivoja Koraća.
39. minut
Zvezda sve bliže trofeju u kupu. O'Brajant je pogodio za dva i crveno-beli vode 73:60.
38. minut
Petrušev pogađa trojku, ali Zvezda i dalje ima dvocifreno vođstvo 70:60.
37. mniut
Zvezda čuva dvocifrenu prednost 68:56.
35. minut
Trojkom Davidovca Zvezda je stigla do prve dvocifrene prednosti 62:52.
34. minut
Zvezdina odbrana odlično radi posao, a uspevaju i u napadu crveno-beli da pronađu put do koša. Maksimalna prednost Zvezde 59:50.
31. minut
Zvezda otvara četvrtinu krađom i lakim poenima Simonovića iz kontre 55:48. Uzvraća sa penala Petrušev za 55:50.

IV ČETVRTINA

30. minut
Zvezda će u poslednju četvrtinu ući sa pet poena prednosti 53:48.
28. minut
Mega je uspela da se vrati, ali je Zvezda ponovo uspela da dođe do vođstva, maksimalnih četiri poena prednosti 48:44.
24. minut
Loj je postigao trojku, a Zvezda serijom 7-0 u trećoj četvrtini stiže do vođstva 43:40. Mega i dalje bez poena u trećoj četvrtini.
23. minut
Zvezda je stigla do izjednačenja 40:40, a Mega je još uvek bez poena u trećoj četvrtini.
21. minut
Počelo je drugo poluvreme.

III ČETVRTINA

DRUGO POLUVREME

20. minut
Završeno je prvo poluvreme, Mega vodi 40:36.
17. minut
Mega je ponovo dođla do vođstva koje uspeva da sačuva i vodi 34:30.
15. minut
Džordan Lojd postigao je pet poena u nizu i rezultat je ponovo izjednačen 28:28.
13. minut
Izjedančeno se igra u drugoj četvrtini, Petrušev pogađa trojku i Mega opet vodi 26:23.

II ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve četvrtine, Mega ovid 21:19 iako je imala i dvocifrenu prednost.
9. minut
Razmena trojki Dobrića i Momirova, a rezultat je nerešen 17:17.
8. minut
Posle serije 9-0 Mege, Crvena zvezda uspela je da serijom 12-0 stigne do vođstva 14:12.
6. minut
Uspeva Zvezda da smanji zaostatak pošto su Uskoković i Lazić bili precizni sa linije za slobodna bacanja, a potom je Lazić pogodio i trojku. Rezultat je 12:9 za Megu.