VELIKI PODVIG ZVEZDE: Real je PAO u Beogradu

08.03.2022. 18:23
Zvezda - Real
Zvezda - Real / Izvor: MN Press
Meč 20. kola Evrolige.

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Real iz Madrida sa 65:62 (22:20, 8:14, 19:13, 16:15) u okviru zaostalog meča 20. kola Evrolige i tako su se približila plasmanu u Top 8.

NAJBOLJA EVROPSKA KOŠARKA U BEOGRADU: Poznate cene karata za fajnal for

REAL STIŽE U BEOGRAD POSLE TRI VEZANA PORAZA: Crvena zvezda juri pobedu za iskupljenje pred navijačima

LUDI SRBIN POSTAO BESMRTAN: Popovič ispisao NBA istoriju (FOTO)

Crveno-beli su dobro ušli u meč i poveli sa 5:1. Ipak, gosti su se oporavili i stigli do prvog vođstva 10:8, ali na kraju deonice su prednost imali Beograđani.

Još bolje su izabranici Dejana Radonjića igrali u drugoj četvrtini i na poluvreme su otišli sa sedam poena prednosti.

Evroliga, 20. kolo

Crvena zvezda – Real Madrid 65:62 (22:20, 8:14, 19:13, 16:15)

Dvorana: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: Mehdi Difala, Elijas Koromilas, Arturas Sukis

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters 12, Davidovac 13, Mitrović, Lazić 2, Kalinić 8, Dobrić 9, Holins 5, Simonović, Ivanović 13, Vajt 2, Kuzmić 1. Trener: Dejan Radonjić.

REAL: Vilijams - Gos 2, Njunjez, Rendolf, Ertel 2, Fernandez, Abalde 5, Hanga 4, Poaje 4, Tavarez 11, Ljulj 20, Jabusele 8, Tompkins 6. Trener: Pablo Laso.

Real je odigrao sjajnu odbranu u trećoj četvrini i Zvezda je jedva sa poenom prednosti i to iz bacanja šest sekundi pre kraja ušla u poslednju deonicu.

Zvezda je u uzbudljivoj završnici zasleženo došla do pobede i tako ostala u borni za plasman među 11 (čitaj osam) najboljih.

Madriđani su praktično već overili plasman među osam najboljih, dok je izbacivanje iz Evrolige timova iz Rusije sada i Crvenoj zvezdi doneo šanse da ponovo mašta o nastavku borbe za trofej.

Uživo tok meča pratite ovde.

40.minut
Ivanović pogađa oba bacanja. Ljulj promašuje. Pobeda Zvezde.
40. minut
Nova trojka Ljulja 63:62. Još 13,7 sekundi do kraja. Faul nad Ivanovićem.
39. minut
Lazić je uhvatio loptu, ali mu je izbijena i trojka Ljulja 63:59.
38. minut
Davidovac dvojka, pa dva od tri bacanja 61:56. Sada je izborio faul Tavaresa. Pogodio je oba 63:56.
37. minut
Dve vezane trojke gostiju 57:56 i Radonjić je morao da zove tajm-aut.
35. minut
Novi fenomenalan potez Dobrića 55:48.
33. minut
Pogađa i Ognjen Dobrić trojku 53:48.
32. minut
Volters za tri 50:45.

IV ČETVRTINA

30. minut
Davidovac pogađa jedno bacanje 43:42.
30. minut
Kalinić nije dobacio do koša. Lazić pravi faul - Tavarez poravnana sa linije bacanja 42:42. Serija Reala 8:0.
26. minut
Zvezda povećava prednost posle trojke Ivanovića 42:34. Prethodno neverovatno kako su sudije svirale mrtvu loptu iako je lopta bila kod Holinsa bez dodira Hange.
22. minut
Kalinić je zasutavljen pri šutu za tri.Pogodio je dva penale 37:32.

III ČETVRTINA

20. minut
35:28. Još deset sekundi do kraja poluvremena, Laso zove tajm aut pred poslednji napad. Zvezda je uzela loptu, Lazić pogađa obruč preko celog terena.
17. minut
Laso mora da zove minutu odmora 29:26.
16. minut
Ljulj pogađa trojku i vraća prednost gostima 24:26.
15, minut
Rudi Fernandez promašuje četvrtu trijku u roku od minut. Davidovac pogađa 22:20.
12. minut
Tompkins pogađa za tri 18:20.

II ČETVRTINA

10. minut
Zvezda posle četiri pogođena vezana bacanja Nikole Ivanovića ide na mali odmor 16:15.