8°C
19.04.2024.
117.1474
110.1009

DEBAKL! Španci PREGAZILI Hrvatsku i naneli Kockastima NAJUBEDLJIVIJI poraz u ISTORIJI! (FOTO)

11.09.2018. 22:39 21:21
šPANIJA
šPANIJA / Izvor: Reuters
Drugo kolo Lige nacija.

Jedan od derbija drugog kola Lige nacija, ili je bar tako trebao da bude, odigran je u A ligi grupa 4, između Španije i Hrvatske. Vicešampion sveta doživeo je šamar kakav se ne pamti i koji će im dugo, dugo ostati u sećanju.

Crvena Furija je oduvala izabranike Zlatka Dalića sa 6:0, a već na poluvremenu utakmice na stadionu u Elčeu, bilo je jasno da se komšijama ne piše dobro. Naime, domaćin je u prvih 45 minuta ubacio tri lopte u mrežu, u nastavku isto toliko, za najubedljiviju pobedu od starta novog takmičenja pod okriljem UEFA.

BURNA PROŠLOST: FUDBALER koji se POTUKAO ZBOG STANIJE poznat je po seks skandalima!

U NOVAKOVOJ LOŽI BILA JE I JEDNA POSEBNA GOSPOĐA: Kada čujete ko je, shvatićete koliko mu je VAŽNA! (VIDEO+FOTO)

VELIČANSTVEN PREOKRET ORLIĆA: Srbija POBEDILA Rusiju i direktno se PLASIRALA na EP! (FOTO)

Mrežu Kalinića načeo je Saul, da bi Asensio samo devet minuta kasnije duplirao prednost. Da zlo bude veće po goste, golman Hrvatske je ugurao loptu u mrežu, posle šuta Asensija posle samo 180 sekundi od drugog gola.

Početkom drugog poluvremena, Rodrigo se upisao, a Serhio Ramos u 57. minutu najavio potpuni debakl Dalićevog tima.

Dijogo Žota
Dijogo Žota / Izvor: Reuters

Najubedljiviji poraz u istoriji hrvatskog fudbala, Kockastima je naneo Isko u 70. minutu. Naime, nikada do ovog meča Hrvati nisu primili šest golova, a prvi put od 2009. godine i meča protiv Engleske, kada su kapitulirali "samo" pet puta.

ŠPANIJA - HRVATSKA 6:0 (3:0)

STADION: Elčea.

STRELCI: Saul 24. Asensio 33. Kalinić autogol 36. Rodrigo 49. Ramos 57. Isko 70.

ŠPANIJA: De Hea, Karvahal (75. Aspilikueta), Načo, Ramos, Gaja, Saul (65. Alkantara), Buskec (59. Rodri), Sebalos, Asensio, Rodrigo, Isko.

HRVATSKA: Kalinić, Vrsaljko (20. Rog), Mitrović, Vida, Pivarić, Rakitić, Brozović (62. Pjaca), Kovačić, Modrić, Perišić, Santini (71. Livaja).

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.