FINALE PLEJ-OFA: CRVENO-BELA DINASTIJA! Zvezda je ŠAMPION Srbije! (FOTO)

11.06.2018. 20:56
Tejlor Ročesti
Tejlor Ročesti / Izvor: MN Press
Četvrta uzastopna titula.

Košarkaši Crvene zvezde uspeli su da odbrane naslov prvaka Srbije po četvrti put zaredom! Crveno-beli su u trećoj utakmici finala plej-ofa na svom parketu savladali ekipu FMP sa 97:88 (21:26, 35:21, 21:19, 20:22) i tako sa 3:0 u seriji osvojili prvi trofej u ovoj sezoni.

ZVEZDA NEĆE ISPLATITI KVINSIJA: Nismo DUŽNI MIleru! (FOTO)

NA POMOLU VELIKI TREJD: Reprezentativac SRBIJE stiže kod KOKOŠKOVA (FOTO)

Kao i u prethodna dva duela, košarkaši FMP-a bolje su otvorili utakmicu. Izabranici Vlade Jovanovića, u dva navrata imali su deset poena prednosti, ali su crveno-beli preko Čovića uspeli da sredinom druge četvrtine priđu na minus dva 28:30. Nije Zvezdina serija urodila plodom, pa su Panteri serijom 5:0 ponovo uspeli da odu na osetniju razliku. U delu meča gde je FMP diktirao tempo, Dejan Davidovac nije dozvolio ekipi iz Železnika da ode na još veću razliku. Pogođen trojkom i zakucavanjem, Davidovac je sveo vođstvo gostiju na tri poena razlike.

Dejan Davidovac
Dejan Davidovac / Izvor: MN Press

Da se FMP neće predati u finalu, pokazao je Boriša Simanić. Pozajmljeni igrač Crvene zvezde, u prvom poluvremenu imao je učinak od 12 poena, uz briljantan šut za tri, 4/4! Novom trojkom i kasnije zakucavanjem Apića, Panteri su ponovo otišli na plus šest. Uspela je Zvezda da se konsoliduje krajem prvog dela igre, najviše zahvaljujući Filipu Čovića, koji je sa svojih 13 poena u prvom poluvremenu održavao Zvezdu u životu. Pred odlazak na veliki odmor, Zvezda je slomila otpor gostiju, pa su izabranici Milenka Topića vođstvom od 56:47 završili prvi deo utakmice.

KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Nastavili su igrači Zvezde sa dobrom igrom i u trećoj četvrtini. Kako je vreme odmicalo, crveno-beli su povećavali svoju prednost do maksimalnih 13 poena razlike, sredinom trećeg dela. Košarkaši FMP-a nisu uspeli da pronađu ritam sa početka utakmice i tako omogućili Zvezdi da dođe na korak od nove titule šampiona Srbije. Na dominatan način izabranici Milenka Topića rešili su u korist i treći period igre sa 77:66.

Početkom poslednje četvrtine FMP je uspeo da serijom slobodnih bacanja spusti prednost Crvene zvezde na osam peona razlike. U tom delu meča, kapiten crveno-belih Branko Lazić, dobio je drugu tehničku na utakmici i automatski isključujuću ličnu. Lazić nije bio zadovoljan odlukom sudije, pa su navijači zvižducima ispratili sudijsku odluku. Nasatvila je Zvezda sa nervoznom igrom u odbrani, a Panteri su polako topili prednost i došli do minus pet. Međutim, ovo nije pokolebalo Zvezdine košarkaše, pa su izabranici Milenka Topića nošeni podrškom sa tribina uspeli da meč privedu kraju u svoju korist i na kraju slave sa 97:88

Posle izgubljenog kupa od Partizana i poraza u finalu ABA lige od Budućnosti, Zvezda je ipak uspela da spasi sezonu titulom prvaka Srbije. Ovo je ukupno 19 trofej Crvene zvezde u nacionalnom prvenstvu.

CRVENA ZVEZDA - FMP ŽELEZNIK 97:88 (21:26, 35:21, 21:19, 20:22)

DVORANA: Aleksandar Nikolić

GLEDALACA: 4.100

CRVENA ZVEZDA: Ročesti 12, Lazić 4, Omić 20, Dobrić 11, Davidovac 15, Antić 3, Kešelj, Čović 13, Janković 2, Jovanović, Feldin 17, Radanov.

FMP ŽELEZNIK: Đoković 22, Odžo 8, Nenadić 10, Bursać 4, Simanić 14, Simeunović, Jeremić 11, Šešlija, Apić 9, Hamfris 4, Radovanović 6.

Sve najnovije vesti o Mondijalu u Rusiji možete da pročitate OVDE.