DRAMA U PIONIRU: Zvezda i Partizan odigrali TRILER, Beron PRESUDIO crno-belima! (VIDEO)

03.02.2020. 20:04
Bili Beron
Bili Beron / Izvor: MN Press
Velika borba u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan u 18. kolu ABA lige u Pioniru rezultatom 92:86 (25:22, 19:19, 23:24, 25:20), posle prave drame u finišu.

Utakmica je odlučena u samoj završnici, gde su crveno-beli imali više koncentracije sa linije slobodnih bacanja, a fenomenalan je Bio Bili Beron koji je susret završio sa 26 poena, uz 8/8 sa penala.

NE ŽELE NIŠTA DA ČEKAJU: Džordan NAREDIO - dovedite mi ODMAH Srbina! (FOTO)

IMAĆE PLATU OD 2.500.000 EVRA: Vladan Milojević blizu potpisa za novi klub

PAO POTPIS: Makabi ZAVRŠIO veliki posao! (FOTO)

Crveno-beli su bolje otvorili meč. Gist je postigao brzih pet poena, a Beron je bio dvocifren već na kraju početnog kvartala. Ipak, na kraju su domaći otišli na mini odmor sa minimalnom razlikom (25:22).

Drugu četvrtinu je Zvezda otvorila sjajnom serijom od 10:0 za maksimalnih plus 13 (40:27). Ipak, u drugom delu četvrtine crno-beli su uzvratili praktično istom merom, a goste je krenuo i šut za tri poena. Dve trojke je postigao Gordić, jednu Pejdž, pa je Partizan do poluvremena sveo zaostatak na tek dva poena (44:42). Beron je već tada imao 13 poena, dok je kod crno-belih Gordić bio dvocifren sa deset, a Pejdž je dodao osam.

Treći kvartal je počeo izuzetno tvrdo. Za prva dva minuta viđen je samo jedan koš - trojka Jaramaza skoro sa pola terena, od tablu, kojom je Partizan poveo (45:44). Ekipe su se neko vreme smenjivale u vođstvu, a posle trojke Zvezdinog kapitena Branka Lazića bilo je 52:48 za aktuelnog šampiona ABA lige. Ipak, tada je četa Andree Trinkijerija zaigrala mnogo čvrće u defanzivi, a to je praćeno odličnim šutem, pa je nakon nove Pejdžove trojke gost imao šest poena viška (56:62).

Crveno-beli su potom ponovo ušli u period nešto bolje igre, pa su posle slobodnih bacanja Čarlsa Dženkinsa sa minimalnom prednošću ušli u odlučujuću četvrtinu (67:66).

Poslednju deonicu otvorio je Mekadu polaganjem kojim je vratio vođstvo svom timu. Dženkins je uzvratio, pa je Davidovac trojkom doneo domaćima četiri razlike (72:68). Uzvratio je Zagorac "istom merom", ali su crveno-beli ponovo vezali dva uspešna napada. Branko Lazić je pogodio dva slobodna bacanja za svoj desti poen i 75:71.

U samu završnicu se ušlo u egalu, ali je odlučujuću prednost Zvezda stekla sa linije penala, nakon tri nerezonska faula Tomasa iz kojih je Davidovac postigao četiri, a Beron dva poena. Trojku za povratak je promašio Ognjen Jaramaz, pa je bilo jasno da će crveno-beli stići do dva važna boda u borbi za plej-of.

U pobedničkom sastavu, pored Berona dobar je bio i Lazić sa 12, a 11 je dodao Davidovac. Na drugoj strani Gordić je postigao 14, Pejdž i Jaramaz su postigli po 13, a Volden 12 koševa.

U narednom, 19. kolu, Crvena zvezda putuje u Bar na gostovanje Mornaru, dok Partizan u derbiju kola čeka Budućnost.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 92:86 (25:22, 19:19, 23:24, 25:20)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić"