EP KADETA: Poraz Orlića od domaćina, za bronzu protiv ljutog rivala (FOTO)

18.08.2017. 22:15
Slobodan Klipa
Slobodan Klipa / Izvor: MN Press
Presudio je skok u napadu.

Muška kadetska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale EP u Podgorici, pošto je u polufinalu poražena od domaćina Crne Gore (66:73). Orliće sutra (18.15) očekuje meč za bronzu protiv Hrvata, dok će se Crnogorci za zlato boriti protiv Francuza.

GOTOVO: Orlići DOBILI novog selektora! (FOTO)

PRŠTALA SU IZNENAĐENJA! Nikad LUĐA Liga Evrope, evo šta čeka Zvezdu i Partizan ako uđu u GRUPE (FOTO)

NAKON SAMO DVA MESECA! Jelisaveta potvrdila - "bićemo rastavljeni, ostajem ovde"

Sokolići su skoro punoj Morači bili mnogo bolji od Orlića, a presudio je skok u napadu (čak 21-6 za domaćina). Izabranici Slobodana Klipe su vodili do sredine prve četvrtine, ali su onda naglo pali, pa su Crnogorci već do poluvremena otišli na plus 10, ali je na kraju druge deonice bilo plus sedam za domaćina. U drugom poluvremenu prednost domaćina išla je i do 15 razlike (68:53), ali su na kraju Orlići poraz učinili podnošljivijim. Orlići nisu uspeli da nametnu ritam koji im odgovarao, kao što je to bilo u četvrtfinalu protiv Španije, kad su postigli čak 80 poena, pa su zasluženo poraženi, ali i dalje im ostaje mogućnost da osvoje medalju, što je i bio glavni cilj pred EP u Podgorici.

PALA ODLUKA: Orlovi će na OVOM stadionu ugostiti Moldaviju! (FOTO)

U prvom polufinalu, Francuska je deklasirala Hrvatsku 83:60

ŠMEKERČINA! Novak se POHVALIO novim prevoznim sredstvom, NIKAD nećete POGODITI šta je u pitanju!