EP LETONIJA: Orlići brzo zaboravili Litvaniju, razbijena Velika Britanija (FOTO)

29.07.2018. 15:54
Juniroska košarkaška reprezentacija Srbije
Juniroska košarkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: KSS
Srbija pobedila ubedljivo 102:71.

Juniorska reprezentacija Srbije ostvarila je prvi trijumf na Evropskom prvenstvu koje se održva u Letoniji. Izabranici selektora Aleksandra Bućana su u drugom kolu grupe D ubedljivo savladali selekciju Velike Britanije sa 102:71 (23:16, 26:14, 29:21, 24:20).

Podmlađena Srbija bolja od Afrikanaca

NOVICKI NA DOPING TESTU: Da promenim DILERA?! (FOTO)

Neizvesnost na ovom meču bila je prisutna samo u prvih nekoliko minuta do rezultata 7:7. Reprezentacija Srbije je brzo došla do željenog ritma, forsirala igru u samom reketu gde su naši visoki igrači dominirali, lako dolazili do povoljnih pozicija i realizacije. Usledila je serija 11:0 za vođstvo 18:7. Nastavila je Srbija u istom tempu i u nastavku utakmice, u 15. minutu povela 40:21, da bi prvo poluvreme rešila u svoju korist sa 49:30.

Nastavili su srpski reprezenetativci u žestokom ritmu i u nastavku susreta. Tamndem Pecarski – Petrušev bio je nerešiva enigma za odbranu britanskog tima, tako da je u 26. minutu rezultat bio ubedljivih 68:38. Donekle je opao je tempo u poslednjoj četvrtini, selektor Bućan je pružio šansu svim izabranicima, ali to nije uticalo na više nego ubedljiv trijumf Srbije. Jedino pitanje koje se postavljalo da li će naš tim postići 100 poena, što mu je pošlo za rukom posle trojke Islamovića u poslednjem minutu.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.