EP ŠVEDSKA: Srpkinje u finišu SLOMILE otpor Slovenije (FOTO)

04.12.2016. 16:44
Katarina Krpež
Katarina Krpež / Izvor: MN Press
Naše najbolje rukometašice odlične na startu šampiomnata.

Srpske rukometašice trijumfalno su startovale na Evropskom prvesnvu koje se održava u Švedskoj. Izabranice slektorke Dragice Đurić savladale su posle velike borbe u Stokholmu, u okviru prvog kola grupe „A“, selekciju Slovenije sa 36:34 (17:16)

Srbija je tokom prvog poluvremena konstantno bila u vođstvu, a najveću prednost imala u 13. minutu kad je povela sa 9:5. Međutim, Slovenke su veoma brzo došle do izjednačenja. Prvi deo igre izabranice selektorke Dragice Đurić rešile su u svoju korist sa 17:16.

Početak drugog dela igre pripao je rivalkama koje su sa tri uzastopna gola, došle do prvog vođstva (17:19). Nije to poremetilo naše najbolje rukometašice. Brzo su se konsolidovale i preuzele kontrolu igre. Uspele su da ponovo steknu dva gola prednosti (25:23), ali su Slovenke u 56. minutu još jednom poravnale rezultat - 32:32. Usledio je furiozan finiš Srbije koja je napravila seriju 4:1 i došla do zasluženog trijumfa -

U našoj selekciji najefikasnije je bila Sanja Radosavljević sa osam golova, dok su po šest postigle Slađana Pop Lazić i Katarina Krpež

U drugom kolu grupe „A“ Srbija se u utorak od 18:30 časova sastaje sa selekcijom Švedske.