EP U NOVOM SADU: Orlići savladali Litvaniju, sledi borba za peto mesto (FOTO)

17.08.2018. 18:38
KSS
KSS
Trijumf.

Muška kadetska reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2002. godine i mlađi, pobedila je selekciju Litvanije u meču za plasman od 5. do 8. mesta na Evropskom prvenstvu koje se održava u  Novom Sadu. Izabranici selektora Vlade Vukoičića slavili su u veoma teškoj i borbenoj utakmici zahvaljujući odličnoj igri u poslednjoj četvrtini u kojoj su uspeli da slome otpor rivala: Srbija – Litvanije 73:66 (11:16, 19:20, 18:18, 25:12). Poslednjeg dana šampionata u Novom Sadu, reprezentacija Srbije igraće u u subotu (18:15) u borbi za peto mesto sa selekcijom Grčke.

PARTIZAN SVE JAČI: U Humsku stigao LETEĆI Amerikanac! (VIDEO)

MIHA DOBIO NASLEDNIKA: U Sporting stiže ISKUSNI stručnjak i dovodi nekadašnju ZVEZDU sa Ostrva (FOTO)

Obe selekcije su očekivale da se nađu u borbi za medalje i zato ne treba da čudi što im je trebalo vremena da pronađu pravi ritam. Srbija je nešto bolje počela, povela sa 9:4 u četvrtom minutu, ali su Litvanci do kraja prve četvrtine uspeli da preokrenu rezultat – 16:11.  I u nastavku susreta igralo se rastrazano i na mahove. Naš mladi tim je serijom 8:0 ponovo došao u vođstvo u 15. minutu – 23:20, da bi rival do kraja poluvremena uspeo još jednom da preokrene i na poluvreme ode sa prednošću od šest poena – 36:30.

Litvanci su čuvali vođstvo sve do 26. minuta kad je Srbija poenima Mušikića i Stefanovića stigla do izjednačenja – 44:44. Finiš treće deonice ipak je pripao rivalu koji serijom 10:4 vratio prednost na svoju stranu pred odlučujućih deset minuta duela. Lazar Stefanović je sa pet vezanih poena bio najzaslužniji za seriju 11:0 i novo vođstvo Srbije 59:54 u 33. minutu. U poslednji minut srpski kadeti su ušli sa tri poena prednosti 67:64. Bila je to sasvim dovoljna zaliha da se mudrom igrom u penal završnici dođe do pobede – 73:66.

SRBIJA U16: Ivković 2, Paunović 6, Manojlović 8, Agoč 4, Andrić 4, Stefanović 18, Svetozarević 3, Mušikić 12, Tarlać 7, Škobalj 4, Joksimović 5, Pavićević.

LITVANIJA U16: T. Tubelis, Marčulinois 8, Jonauskas 4, Preibis 6, Repsis 6,  A.Tubelis 14, Zikas, Makauskas 2, Rubstavičijus 4, Pivorius 13, Rubinas 9, Butuks.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.