EP ZA MLADE KOŠARKAŠICE: Srbija šesta u Češkoj

11.08.2019. 15:40
Mlada ženska košarkaška reprezentacija Srbije
Mlada ženska košarkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: fiba.basketball
Španija bolja u borbi za peto mesto.

Mlada ženska reprezentacija Srbije zauzela je šesto mesto na Evropskom prvenstvu u Češkoj pošto je Španija bila bolja u meču za peto mesto sa 74:55 (23:11, 15:11, 16:13, 20:20). Osetio se umor u redovima Srbije, što je dosta uticalo na današnji poraz koji nikako ne može da baci senku na vrlo dobar utisak koje su srpske reprezentativke ostavile u Češku.

EP ZA KADETE: DRAMA do koske u završnici, Francuzi ipak nadigrali Orliće (VIDEO)

PARTIZAN NACILJAO POJAČANJE: Bivši igrač Lejkersa, Klivlenda i Dalasa na meti crno-belih

BIĆU ZAUVEK DEO FAMILIJE: Dirljiv OPROŠTAJ Sija od Partizana (FOTO)

Reprezentacija Španije nametnula je svoj ritam od samog starta i već u sedmom minutu došla do dvocifrenog vođstva 15:5, koje je zadržala i do kraja prve četvrtine 23:11.  U nastavku duela srpske reprezentativke su uspele da uspostave ravnotežu i boljom odbranom donekle zaustave atake rivalki. Ipak, posle prvog poluvremena Srbija je i dalje bila u priličnom zaostatku – 38:22. Utakmica je definitivno rešena u trećoj četvrtini kada je Španija došla do nedostižnog vođstva na isteku 30. minuta – 54:33. Srpske košarkašice su najbolje odigrale poslednju četvrtinu, bile potpuno ravonopravne i izborile se za častan poraz – 74:55.

Teodora Turudić bila je najefikasnija u Srbiji sa 15 poena, dok je 11 postigla Mina Đorđević. Španiju je predvodila Lola Pendande Mendes sa 11 poena, a po 10 su postigle Aksa Vone Aranaz i Iris Mbulito.