EVROKUP: Od sjaja do očaja, crno-beli bez Zagorca poraženi u Valensiji (FOTO)

17.10.2018. 22:31
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press
Izabranici Nenada Čanka doživeli drugi poraz u Evropi ove sezone.

Košarkaši Partizana su u okviru trećeg kola Evrokupa poraženi od Valensije na njihovom parketu sa 79:71 (20:21, 23:19, 21:14, 15:17). Iako su bili dostojan rival tokom prvih 20 minuta, u drugom dela se igra crno-belih potpuno raspala, što je domaćin iskoristio i rešio duel u svoju korist. Treba napomenuti i to da je Partizan bio lišen usluga Radeta Zagorca na ovoj utakmici zbog lakše povrede, što je značajno uticalo na pad igre u drgom poluvremenu.

POČELA NOVA SEZONA U NBA! Dva derbija – pobede za domaćine (VIDEO)

NEŠTO SE KRČKA U AMERICI! Selektor Đorđević nadgleda Jokića, evo ko je SLEDEĆI (FOTO)

Partizan je odlično započeo meč u Valensiji i tokom prvih deset minuta imao je konstantnu prednost. Lepo je funkcionisala spoljna linija crno-belih, a odličan je bio Markus Pejdž. Izabranici Nenada Čanka su koristili situacije iz kojih su krilni košarkaši Partizana protrčavali iza leđa odbrani Valensije... Zahvaljujući dobrom ritmom crno-beli su imali prednost posle prve deonice 20:21.

Nastavio je Partizan sa dobrom igrom i u drugoj deonici... Preslikano kao iz prve četvrtine, crno-beli su koristili pukotine u odbrani domaćeg tima i sredinom druge četvrtine došli i na plus sedam. Trgao se domaćin u tom trenutku i smanjio prednost gostiju na minus jedan - 39:40. Svoju rolu posle dužeg vremena imao je i Novica Veličković... Sa pet vezanih poena je pokazao da je povreda prošlost. Bez Radeta Zagorca u ekipi, crno-beli su u prvih 20 minuta pružili sjajan otpor jednom od favorita za osvajanje Evrokupa ove sezone. Na kraju prvog dela rezultat je glasio - 43:40 za domaći tim!

Sve što su dobro uradili u prvom poluvremenu, košarkaši Partizana su u drugom delu potpuno poništili... Brzopletom igrom u napadu, uz nekoliko nerezeonskih šuteva za tri poena, omogućile su domaćem timu da se rastrči i sa nekoliko ubačenih šuteva izvan linije 6.75 za tili čas ode na maksimalnih 55:44! Iako im ovakav pristup nije doneo ništa dobro, crno-beli su nastavili da se ispucavaju, a prednjačili su Pejdž i Marinković. Svakako da je ritam u kome španske ekipe imaju priliku da iz tranzicije napadnu protivnika došao glave izabranicima Nenada Čanka. Ulaskom Gegića i Nikolića u samom finišu treće deonice Partizan se stabilizovao, a rezultat pred odlučujućih deset minuta je glasio 64:54 za Valensiju.

Držao je Partizan priključak u poslednjoj deonici, ali je Valensija umela znalački da sačuva stečenu prednost iz treće četvrtine. Razlika se kretala u intervalu od devet do 11 poena prednosti i činilo se da crno-beli nemaju način da bez Zagorca napadnu koš protivnika sa devedeset stepeni. Uspeo je Partizan da priđe na minus šest u samom finišu, ali je greškama ipak prepustio pobedu domaćem timu, zabeleživši drugi poraz u Evrokupu ove sezone.

VALENSIJA - PARTIZAN 79:71 (20:21, 23:19, 21:14, 15:17)

DVORANA: Pabelon Fuente De San Luis

SUDIJE: Mongukoč, Mantila, Papapetru

Valensija: Garsija 2, Abalde 6, Labeire 12, Van Rosom 5, Tomas V 17, Tobi 15, Dubljević 7, Vives 2, San Emeterio 5, Tomas M 3, Dornekamp 5, Galarza.

Partizan: Pejdž 14, Aranitović 10, Marinković 8, Gegić 2, Veličković 5, Pecarski, Gavrilović 8, Lendejl 4, Gagić 8, Nikolić 12.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.