EVROKUP: Zagorac skinuo MASKU i zapalio PIONIR! Partizan na krilima GROBARA u TOP 16! (VIDEO+FOTO)

19.12.2018. 21:49
Rade Zagorac
Rade Zagorac / Izvor: MN Press
Najbolja utakmica crno-belih u dosadašnjem delu sezone.

Košarkaši Partizana slavili su prepunoj dvorani "Aleksandar Nikolić" ekipu Turk Telekom sa 87:72 (25:21, 18:11, 23:22, 21:18) i tako obezbedili plasman u TOP 16 fazu Evrokupa! Crno-beli su tokom celog meča bili fantastični, a najbolji u redovima višestrukog prvaka Srbije bio je Rade Zagorac. Izabranici Andree Trinkijerija su ovom pobedom zauzeli treće mesto u grupi "C" Evrokupa ispred Zenita iz Sankt Petersburga, dok je turski tim završio takmičenje kao petoplasirani. Prvo mesto je zauzela Valensija, dok je Asvel takmičenje po grupama završio na drugom mestu. Takođe, treba napomenuti i osličnu rolu srpskog reprezentativca Vladimira Štimca, koji je u porazu svog tima zabeležio 21 poena uz pet skokova.

OVO NIKO NIJE OČEKIVAO: Pogledajte ko je došao da BODRI Partizan protiv Turk Telekoma (VIDEO)

SVE JE SPREMNO ZA MEČ ODLUKE: Pogledajte ATMOSFERU sat vremena pre duela Partizana i Turk Telekoma (FOTO)

Partizan je kao i u večitom derbiju imao start utakmice kao iz snova. Tri vezane trojke od kojih su dve bile delo Alekseja Nikolića i jedna Stefana Jankovića, donele su crno-belima početno vođstvo od 9:0, već u drugom minutu meča. Raspoložen je bio Janković u početnoj fazi meča, a krasila ga je odlična energija u skoku, kao i precizan šut sa distance i poludistance. Upravo je sa Nikolićem forsirao igru dva na dva, koja je očigledno dala rezultata na početku duela.

Novica Veličković
Novica Veličković / Izvor: MN Press

Gosti su zahvaljujući Štimcu uspeli da smanje prednost crno-belih, a problem u igri izabranika Andree Trinkijerija bio je defanzivni skok, što je bivši Zvezdin centar umeo da na pravi način iskoristi. Turk Telekom je trojkama Redži Redinga i Landesberga došao do prve prednosti na ovom meču u fnišu prve deonice.  Ulaskom Novice Veličkovića u igri i saradnji sa Zagorcem, crno-beli su dodatno ubrzali igru, pa su prvih deset minuta rešili u svoju korist 25:21!

Nastavio je Partizan da igra raznovrsnu i u nastavku duela, a Zagorac je još jednom pokazao da je krativnost, njegov najveći adut. Odlično je reagovao na agresivnu odbranu gostiju i pravovremenim prodorima i asistencijama pronalazio je svoje saigrače u samom srcu reketa, kaznivši na sjajan način udvajanje košarkaša Turk Telekoma. Na krilima Zagorca Partizan je sredinom druge deonice poveo sa 10 peona prednosti 35:25!

Crno-beli su delovali odlično na terenu, uz pojedine greške, koje su bile manifestovane u nelogičnim potezima Pejdža i Marinkovića, kada su uprkos višku u napadu bez ikakvog razloga stajali sa driblingom i na taj način dozvolili gostima da se konsoliduju u odbrani. Ipak, Turci to nisu uspeli da materijalizuju, pa je Partizan iz minuta u minuta podizao razliku... Do najveće prednosti od plus 13 izabranici Andree Trinkijerija došli su košem Lendejla i dodatno zapalili Grobare na tribinama dvorane Pionir. Konačan rezultat na poluvremenu glasio 43:32 za Partizan.

Jedini vredan pomena u ekipi Turk Telekom bio je srpski reprezentativac Vladimir Štimac, koji je sa 15 ubačenih koševa bio nerešiva enigma za crno-bele u prvih 20 minuta.

Partizan je napadački odlično započeo drugo poluvreme, a prednjačio je Vanja Marinković, koji se za razliku od prvog dela u drugom bio daleko agresivniji po koš gostiju. Sa druge strane, crno-beli su dozvolili Turk Telekomu nekoliko otvorenih šuteva i lakih poena, pa je razlika bila identična kao u prvih 20 minuta. Sa tri vezane trojke u nastavku utakmice, Keni Gebrijel je vratio svoj tim u život - 51:46.

To nije pokolebalo crno-bele, pa su serijom 7:0 za tili čas otišli na plus 12 i odbili  nalet gostujućeg tima. Psihološki, ovo je bio veoma važan detalja na utakmici, pošto se očekivalo da Turk Telekom u drugo poluvreme uđe jače i odlučnije. Partizan je za razliku od ranijih duela gde je u nekoliko navrata brzo gubio prednost, ovde to ipak nije bio slučaj. Sigurnom i raznovrsnom igrom, crno-beli su pred odlučujućih deset minuta ušli sa prednosšću - 66:54.

Sve je funkcionisalo u igri Partizana i u četvrtoj deonici... Unutrašnja i spoljna linija su sarađivali na perfektan način, pa su Grobari u dvorani Pionir već mogli da sleve prolaz svog tima u narednu rundu Evrokupa već u 35. minutu. Do kraja duela crno-beli su iz minuta u minut podizali prednost i na kraju zasluženo slavili, odigravši najbolje kada je to bilo najpotrebnije!

PARTIZAN - TURK TELEKOM 87:72 (25:21, 18:11, 23:22, 21:18)

DVORANA: Aleksandar Nikolić

SUDIJE: Bisang, Baumanis, Travicki

Partizan: Pejdž 10, Si 7, Marinković 5, Gegić 3, Veličković 4, Pecarski, Gavrilović, Zagorac 18, Janković 12, Lendejl 6, Gagić 13, Nikolić 9.

Turk Telekom: Lendsberg 10, Reding 5, Kaja, Akin, Sonsirma, Arslan 4, Peker, Turen 4, Jildirim 3, Gebrijel 16, Kembel 9, Štimac 21.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.