EVROKUP: Zvezda i Perperoglu držali ČAS košarke u prvoj deonici, a onda se sve OKRENULO... (VIDEO+FOTO)

16.01.2019. 22:23
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Platili ceh sopstvenim greškama.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju od Valensije sa 92:76 (21:23, 21:14, 25:20, 25:19), u okviru trećeg kola grupe "G" TOP 16 faze Evrokupa. Crveno-beli su bolje otvorili meč i imali početno vođstvo, ali su zahvaljujući velikom broju promašenih zicera dozvolili domaćinu da se vrati u meč i na kraju ostvari zaslužen trijumf.

OVO IM NIJE PRVI PUT: Zvezda i Valensija su stari RIVALI, a dosadašnji skor će zanimati DELIJE (FOTO)

Srbin DVA puta u metu, za VELIKI preokret (VIDEO)

Zvezda je otvorila utakmicu u Valensiji na fantastičan način... Početno vođstvo od 6:0 dalo je krila crveno-belima protiv odlične španske ekipe. Koristila je Zvezda određene situacije na startu utakmice kada su Perperoglu i Regland individualnim kvalitetom pravili razliku na početku duela. Ipak, u finišu prve deonice Valensija je značajno poravila protok lope u napadu i zapretila ispod samog koša Zvezdi. Sa sedam poena za prvih deset minuta, iskusni Perperoglu je svom timu obezbedio vođstvo posle prve deonice 23:21.

Na startu drugog perioda igre Zvezda se suočila sa velikim problemima u napadu. Za prva četiri minuta izabranici Milana Tomića nisu uspeli da pronađu put do koša domaćina, koji je iz minuta i minuta povećavao prednost. Tri minuta pred kraj prvog poluvremena Valensija je vodila sa 38:30. Crveno-beli su u tom trenutku promašili ogroman broj šuteva ispod samog obruča, a u tome su prednjačili Beron i Regland. Uprkos lošoj igri tokom druge četvrtine, Zvezda je na odmor otišla sa minus pet - 42:37.

Crvena zvezda je u drugo poluvreme ušla konkretnije nego što je to bio slučaj u drugoj deonici. Trojkama Fajea i Berona, crveno-beli su pred kraj treće deonice došli na minus jedan, ali je ponovo veliki broj promašenih zicera bio koban po šampiona Srbije. To je Valensija isoristila i za vrlo kratko vreme poenima iz kontranapada povela 59:52. Veliki pad u igri crveno-belih i vođstvo domaćina od 67:57, bili su uvod pred odlučujućih deset minuta u dvorani Fuente de San Luis.

Potpuni raspad igre Crvene zvezde desio se u poslednjih deset minuta. Valensija je počela da pogađa unutra i spolja, dok je Zvezda individualnim akcijama dodatno otvorila prostora za kontru domaćina, a oni takvu šansu nisu propustili. Ovim trijumfom Valensija je i dalje bez poraza u grupi G i suvereno čuva poziciju broj jedan, dok crveno-beli sada zaostaju jedan trijumf za drugoplasiranom Unikahom.

VALENSIJA - CRVENA ZVEZDA 92:76 (21:23, 21:14, 25:20, 25:19)

DVORANA: Fuente de San Luis

SUDIJE: Mantila, Laurnavičus, Travicki

Valensija: Abalde, Laberi 2, Dijo 9, Van Rosom 10, Vil Tomas 13, Dubljević 14, Vives 8, Martines 7, Met Tomas 11, Sastre 10, Dornekamp.

Crvena zvezda:  Reglend 21, Radanov 6, Čović 9, Perperoglu 9, Davidovac, Faje 9, Beron 11, Dobrić 2, Ristić, Simanić, Odžo 6, Cirbes 3.

TABELA: Valensija 3-0, Unikaha 2-1, Crvena zvezda 1-2, Limož 0-3

Pogledajte kako izgleda Mina Milutinović, devojka Nemanje Nedovića.