EVROKUP: Kakav ŠAMAR za Budućnost! Podgoričani PONIŽENI u Morači, rival slavio sa 21 razlike!

19.01.2022. 21:01
KK Budućnost
KK Budućnost / Izvor: MN Press
Ovo se dugo nije desilo.

Košarkaši Budućnosti doživeli su veliki udarac u 10. kolu Evrokupa, pošto su u "Morači" deklasirani od nemačkog Ulma rezultatom 68:89!

DOBRIĆ ZAHVALJUJE BOGU: Ekipa je dobro, moramo da se FOKUSIRAMO

TUGA: Preminula jedina žena koja je ispisala NBA istoriju! Samo nju su izabrali na NBA draftu (VIDEO)

OPREZ PRED NASTAVAK SEZONE: Povratak u takmičarski ritam neće biti lak

Odavno Budućnost nije odigrala lošiju utakmicu. Najgoru od početka sezone, u kojoj se tokom svih 40 minuta Ulm pitao ta sve.

Nijednog trenutka nije postojala rezultatska neizvesnost, iako su se navijači Plavih nadali preokretu, sličnom onom protiv Burse u prethodnom kolu Evrokupa, međutim, njihovi ljubimci nisu bili ni blizu tog dostignuća.

Očajni u šutu za tri poena, domaći i nisu mogli da se nadaju boljem rezultatu, dok je košarkašima Ulma sve polazilo za rukom. Pogodili su preko 70 odsto šuteva iz igre, konstantno maltretirajući odbranu crnogorskog šampiona.

Koliko je Ulm dominirao, svedoči podatak da su već posle uvodnih 10 minuta imali ogromnih 15 poena viška (15:30). Pokušala je Budućnost u nastavku utakmice da se približi, međutim, nije uspevala da spusti zaostatak ispod dvocifrenog broja.

Najefikasniji u redovima Podgoričana bili su Džastin Kobs sa 17 poena i Petar Popović koji je ubacio jedan manje, dok su ostali debelo podbacili.

Nemce je do pobede vodio Semaž Kriston sa 18 poena, četiri skoka i šest asistencija, dabl-dabl je ostvario Kristijano Felisio sa 17 poena i 10 skokova, dok je Džaron Blosomgejm dodao 14 poena, uz devet uhvaćenih lopti.

Najnovije vesti o košarci pročitajte OVDE.