EVROKUP: Zvezda statirala, pa režirala dramu i na kraju izgubila! Lesorova osveta crveno-belima!

08.01.2019. 22:34
Stratos Perperoglu
Stratos Perperoglu / Izvor: MN Press
Beograđane poraza koštalo loše prvo poluvreme.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Malagi od Unikahe rezultatom 79:74 (26:13, 25:24, 14:18, 14:19) u drugom kolu G grupe Top 16 faze Evrokupa. Tim Milana Tomića odigrao je loše prvo poluvreme, domaćin je olako stekao dvocifrenu prednost, koju je sačuvao do kraja meča i pored toga što su Beograđani režirali dramu u finiš meča. Međutim, Džo Regland je na sedam sekundi do kraja promašio trojku koja je u tokm trenutku garantovala produžetak gostima.

NOVI IZAZOV: Ugo Vijeira napustio Jokohamu i vraća se u Evropu

DELIJE ĆE DA ODLEPE! Kuzmić rekao zašto NEĆE u Budućnost, a zatim je POMENUO Zvezdu (FOTO)

Crveno-belima ništa nije polazilo za rukom u uvodnim minutima utakmice, kada se Unikaha odlepila. Odličnu partiju pružio je bivši centar Crvene zvezde Matijas Lesor. Francuz je očigledno bi vrlo motivisan da se osveti nekadašnjem klubu, s obzirom na to da su se crveno-beli letos odrekli njegovih usluga. Da je Lesor bio na ovom nivou prošle sezone, Zvezda bi večeras verovatno igrala u Evroligi, a Francuz u njenom dresu protiv najboljih timova Starog kontinenta. Ovako... Lesor je sa 16 poena i četiri skoka bio pokretač španskog tima.

Unikaha je već u devetom minutu imala plus 10, 21:11. Posle trojke Dragana Milosavljevića Unikaha se odlepila na 35:17 sredinom druge deonice, a onda je Stratos Perperoglu vezao tri trojke. Crveno-belima nije išla na ruku ni povreda Cirbesa, koji je morao zbog udarca da ode u svlačionicu.

Lošu odbranu crveno-belih pored Lesora su kažnjavali i Šermadini i odlični trojkaš Salin, ali je i pored blede partije u prvih 20 minuta Zvezda došla u situaciju da se bori za pozitivan rezultat.

Crveno-beli su stegli odbranu u poslednjoj četvrtini i serijom 10:2 stigli do samo minus četiri, 73:69 u 39. minutu. Dobrić je zatim pogodio trojku za 73:72 na minut i četiri sekunde do kraja  i dramu u finišu.

Matijas Lesor
Matijas Lesor / Izvor: MN Press

Fernandez je realizovao oba slobodna bacanja za 75:72, ali je uzvratio Ristić, 75:74. Salin je promašio trojku na 19 sekundi do kraja, ali je Fernandez uhvatio loptu u napadu i pogodio dva penala na 12 sekundi do poslednjeg zvuka sirene, 77:74.

Regland je imao trojku za produžetak i promašio, pa je Unikaha sa linije slobodnih bacanja samo overila prvi trijumf u Top 16 fazi, 79:74. Crveno-bele od poraza više može da brine povreda Cirbesa koji se nije vraćao na parket od sredine druge deonice.

Unikaha - Crvena zvezda 79:74 (26:13, 25:24, 14:18, 14:19)

UNIKAHA: Okuo, Fernandez 10, Stilma, Salin 10, Diez 2, Milosavljević 7, Sančez, Šermadini 13 (9sk), Vašćinski, Roberts 11, Lesor 16 (5/6 za dva), Vilčer 10.

CRVENA ZVEZDA: Regland 7 (7sk, 7as), Čović 9, Kešelj, Perperoglu 23 (4/5 za tri), Davidovac, Lazić, Beron 7, Dobrić 13, Ristić 4 (8sk), Simanić 7, Cirbes, Odžo 4.