EVROKUP: Loše drugo poluvreme koštalo Zvezdu poraza protiv Andore (FOTO)

20.11.2018. 21:53
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Četvrti neuspeh crveno-belih.

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su četvrti poraz u Evrokupu. Andora je savladala Zvezdu sa 91:80 (25:20, 21:27, 25:15, 20:18) i došla do pete pobede, dok su crveno-beli sada pali na treće mesto u grupi posle pobede Monaka nad Ulmom. Bio je ovo treći uzastopni poraz Crvene zvezde u Evrokupu, a do njega je došlo posle veoma loše igre crveno-belih u drugom poluvremenu.

Poen za poen igralo se u uvodnim minutima meča u Andori, a Zvezda je imala minimalno vođstvo. Domaćin je trojkama preokrenuo rezultat i došao u vođstvo 19:15 tri minuta pre malog odmora, imao u jednom trenutku i šest poena prednosti da bi na kraju prve četvrtine imao plus pet. Bila su potrebna nepuna dva minuta Zvezdi na startu druge četvrtine da se približi na 27:26, ali je domaćin kontrolisao rezultat i ponovo imao šest poena prednosti 38:32 u 17. minutu pre svega trojkama raspoloženog Albisija koji je pogodio četiri u prvom poluvremenu. Zvzeda je ipak uspela da ode na veliki odmor sa minimalnim vođstvom zahvaljujući sjajnoj igri do tada u napadu neprimetnog Stratosa Perperoglua. Grk je u poslednja dva i po minuta odigrao simultanku i postigao osam poena i uz pomoć Cirbesa i Fajea done opreokret i prednost crveno-belima.

Dva minuta u trećoj četvrtini nije bilo poena na obe strane, da bi Cirbes prekinuo post. Za razliku od prvog poluvrmeena, crveno-beli su sada konstantno imali koš prednosti zahvaljujući razigranom Reglandu, dok su domaćini korak održavali preko Albisija i Reglanda. Ponovo je Andori proradio šut za tri poena, Zvezda je veoma loše odigrala završnicu treće četvrtine, što je domaćin maksimalno iskoristio i serijom 11-2 otišo sa devet poena viška pred četvrtu četvrtinu.

Poslednju četvrtinu je poenima posle dužeg vremena otvorio Bili Beron, a izabranici Milana Tomića uspeli su da priđu na 73:70 u 34. minutu i tako se u potpunosti vrate u meč. Međutim, domaćin je ponovo pogodio trojku i uspeo da ode na osam poena prednosti, ali je trojku brzo vratio Regland, da bi Albisi pogodio za 80:73 na tri i po minuta do kraja. Zatražio je Tomić tajm-aut, ali ni to nije pomoglo, pogađali su Vitali i Šurna i Andora je došla do prve dvocifrene prednosti na meču 84:73 u 38. minutu, a to se ispostavilo kao dovoljno za trijumf protiv crveno-belih.

ANDORA - CRVENA ZVEZDA 91:80 (25:20, 21:27, 25:15, 20:18)

DVORANA: Poliesporti Andora.

SUDIJE: Hristodulu, Baunis, Tepenije.

GLEDALACA: 2.500.

ANDORE: Luz 2, Stević 10, Albisi 19, Henton, Dijane, Šurna 10, Kolom, Jelinek 16, Apšo 7, Enis 7, Vitington 10, Vitali 10.

CRVENA ZVEZDA: Regland 20, Čović 6, Perperoglu 10, Nenadić, Lazić 3, Faje 7, Beron 14, Dobrić, Ristić, Simanić 2, Cirbes 9, Odžo 9.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.