EVROKUP: Osveta je jelo koje se servira hladno, Partizan trijumfovao u Francuskoj (FOTO)

11.12.2018. 22:40
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press
Crno-beli slavili u neizvesnoj završnici.

Košarkaši Partizana revaširali su se za poraz u Beogradu Asvelu, pošto su u Francuskoj pobedili sa 78:75 (17:12, 20:20, 19:25, 22:18) i tako došli do treće pobede u Evrokupu i sačuvali šanse za plasman u narednu rundu. Pejdž, Lendejl i Nikolić su predvodili Partizan sa po 15 postignutih poena.

Tvrdo je počeo meč u Francuskoj. Rivali su promašivali od početka pa je posle četiri minuta rezultat bio tek 6:4 za Asvel. Nastavilo se u istom ritmu, uz mnogo promašaja, a Partizan je u sedmom minutu napravo nešto veću prednost od pet poena (13:8). Asvel je uspeo da smanji zaostatak, ali je na mali odmor Partizan ipak otišao sa pet poena prednosti. Bolje je Partizan otvorio drugu deonicu i to se odmah videlo i na rezultatu pošto su crno-beli posle nepun minut igre stigao do najvećih devet poena prednosti (21:12). U tim trenucima su Pejdž i Gagić predvodili crno-bele, a domaćin je bio bez odgovora sve dok se nisu razigrali Nelson i Lajti, a Asvel prišao na samo poena zaostatka 23:22 u 15. minutu. Ipak, Pejdž je nastavio da predvodi Partizan, a pridružio mu se i Lendejl i crno-beli su uspeli da sačuvaju prednost od pet poena na poluvremenu.

Za razliku od druge deonice, treću četvrtinu je bolje osvojio Asvel koji je malo po malo uspeo da se približi Partizanu i zahvaljujući Kalnietisu dođe do preokreta i vođstva 43:40 u 25. minutu. Brzo je Partizan izjednačio i počelo je da se igra koš za koš, a tu su se bolje snašli crveno-beli i poveli 54:50 dva i po minuta pre kraja. Ipak, na poslednji mali odmor Asvel je otišao sa poenom prednosti 57:56. Početak poslednje deonice protekao je u igri koš za koš i ponovo je Partizan uspeo da se bolje snađe i povede 63:59 u 33. minutu. Domaćin nije odustajao i dva minuta kasnije uspeo je da povede 67:65, da bi odmah u narednom napadu Vanja Marinković trojkom vratio Partizanu prednost. Još jednom je krenula rezultatska klackalica, a u poslednja tri minuta crno-beli su ušli sa prednošću 72:69 zahvaljujući Gegiću i Pejdžu.

U tim trenucima Asvel je počeo da proimašuje, a gosti su to maksimalno koristili pa je Lendejl sa četiri uzastopna poena doneo prednost 76:69 dva minuta pre kraja. Nije to bio kraj drame pošto je Asvel preko Slotera i Kalnietisa smanjio na 76:73 40 sekundi pre kraja, a zatim Lendejl promašio oba bacanja što su domaći iskoristili i preko Bilana sa penala prišli na 76:75. U neizvesnoj završnici Marinković je pogodio oba penala, Kalnietis promašio trojku za izjednačenje što je donelo crno-belima trijumf.

ASVEL - PARTIZAN 75:78 (12:17, 20:20, 25:19, 18:22)

DVORANA: Astrobol.

SUDIJE: Zamojski, Papapetru, Isgruder.

GLEDALACA: 5.550.

ASVEL: Maledon 5, Kaba 4, Sloter 7, Kalnietis 10, Galiu, Nua 2, So, Bilan 17, Livio 6, Nelson 7, Lajti 10, Kaudi 7.

PARTIZAN: Pejdž 15, Si, Marinković 11, Gegić 4, Veličković 2, Pecarski, Gavrilović, Zagorac 6, Janković, Lendejl 15, Gagić 10, Nikolić 15.