EVROKUP: Pakao Pionira ni veći nisu izdržali. Partizan savladao Trento na debiju Trinkijerija (FOTO)

06.11.2018. 21:56
Markus Pejdž
Markus Pejdž / Izvor: MN Press
Drugi trijumf crno-belih.

Košarkaši Partizana savladali su Trento u šestom kolu C grupe Evrokupa sa 76:71 (22:7, 14:25, 20:17, 20:22), revanširali se italijanskom timu za poraz u drugom kolu i tako došli do druge pobede u sezoni. Crno-beli su silovito počeli i završili prvu deonicu sa 15 poena prednosti. Ipak, gosti su uspeli da se vrate i zaprete u par navrata, ali je Partizan u prvom meču Andree Trinkijerija pred Grobarima u Pioniru uspeo da trijumfuje.

Potpuno luda atmosfera u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' napravljena za doček Andree Trinkijerija koji je debitovao pred Grobarima, dala je krila igračima Partizana. Leteli su Trinkijerijevi igrači po terenu, a Pejdž i Marinković pogađali za prvu dvocifrenu prednost Partizana 11:1 sredinom prve deonice pored zbunjenihn igrača Trenta koji su potpuno pali pod uticaj fantastične atmosfere. Mleo je Partizan protivnika, a prednost rasla pa su crno-beli vodili 22:7 što je bio i rezultat prve četvrtine. Međutim, nije Partizan uspeo da nastavi u istom ritmu što su gosti iskoristili. Crno-beli nisu postigli poene u prvih dva i po minuta druge četvrtine, dok je Trento napravio seriju 8-0 i prišao na 22:15. Upseo je Partizan na kratko da se vrati na dvocifrenu prednost, ali je bilo očigledno da se Trento oslobodio pritiska i igrao sve bolje i u 15. minutu je Partizan imao samo šest poena prednosti 26:20. Partizan je čuvao prednost, ali se Trento definitivno vratio u meč pa je prednost crno-belih na poluvremenu bila 36:32.

Na početku treće četvrtine stvar je u svoje ruke preuzeo Džok Lendejl. Australijanac je bio nezaustavljiv, ali je na drugoj strani Marbl imao spreman odgovor, a u 24. minutu su gosti prišli na samo 43:40. Možda i prelomni trnutak u trećoj deonici bio je faul Nikole Jovanovića na svom bivšem saigraču iz Crvene zvezde Stefanu Jankoviću, posle kojeg je Jovanović isključen u 26. minutu. Bio je to znak za nalet Partizana i vođstvo pred poslednjih 10 minuta 56:49.

Trento je potpuno pao početkom poslednje deonice i gosti su tri minuta bili bez poena, što je Partizan iskoristio i serijom 8-0 ponovo otišao na dvocifrenu prednost zahvaljujući poenima Sija i Lendejla 64:50. Međutim, gosti su bili uporni i sa nekoliko trojki uspeli da uzvrate serijom 9-0 i priđu na 64:59 u 35. minutu. Ipak, nisu pali crno-beli i održavali su vođstvo pa su u poslednja tri minuta ušli sa vođstvom 68:60, da bi Trento minut i po pre kraja prišao na 70:67. Izdržao je Partizan taj poslednji nalet Trenta i uspeo da trijumfuje.

PARTIZAN - TRENTO 76:71 (22:7, 14:25, 20:17, 20:22)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Himenez, Baumanis, Vilijus.

GLEDALACA: 6.500.

PARTIZAN: Pejdž 16, Si 7, Marinković 10, Gegić 4, Pecarski, Gavrilović, Braun, Zagorac 12, Janković 4, Lendejl 18, Gagić, Nikolić 5.

TRENTO: Marbl 10, Radičević 5, Paskolo 6, Mian 2, Forej 7, Flakadori 9, Mecanote, Gomes 9, Hog 2, Lehtaler 1, Jovanović 20.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitati OVDE.