11°C
19.04.2024.
117.1484
109.6792

EVROKUP: Partizan dva puta padao i dva puta se vraćao, ali se ipak oprostio porazom od Albe (FOTO)

05.02.2019. 22:33
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press
Crno-beli ubedljivo izgubili u Berlinu.

Košarkaši Partizana porazom su se oprostili od takmičenja u Evrokupu. U meču bez rezultatskog značaja, Alba je u Berlinu slavila sa 97:74 (18:23, 29:11, 19:19, 31:21) i tako trijumfovala u utakmici gde je Andrea Trinkijeri igrao bez Markusa Pejdćža i uz veću minutažu igrača koji su do sada u sezoni imali sporedne uloge, a neizvesnost postojala sve do poslednjih nekoliko minuta treće četvrtine.

Meč u Berlinu bio je otvoren od starta pošto nije imao rezultatski značaj. Domaćin je stekao početno vođstvo, ali su Renfro, Marinković i Janković prebacili prednost na stranu Partizana 13:9 u 5. minutu. Renfro je bio veoma raspoložen u prvoj četvrtini i poenima sa penala doneo crno-belima maksimalnih 17:11, ali igrači Albe nisu dozvolili gostima da se u potpunosti odlepe pošto su Gedraitis i Sikma držali korak Albe. U samoj završnici prve četvrtine crno-beli su ipak uspeli da dođu do pet poena prednosti na prvom malom odmoru 23:18.

Bolje je Partizan otvorio drugu deonicu i preko Lendejla su crno-beli ponovo stigli do najvećih šest poena prednosti 26:20 u 12. minutu. Međutim, Alba je zahvaljujući uzastopnim trojkama Hermansona, Šbnajdera, Ogbea i Gifija uspeli da stignu do izjednačenja u 16. minutu. Partizan je upao u prazan hod, izgubili su igrači Andree Trinkijerija nekoliko lopti i usledila su tri minuta crno-belih bez poena dok je Alba serijom 13-0 stigla do prve dvocifrene prednosti na meču 42:32 u minut i po pre odlaska na veliki odmor. Nikola Janković prekinuo je post Partizana, ali su do poluvremena to bili jedini poeni crno-belih koji su gubili 47:34 na velikom odmoru.

Početkom treće deonice Alba je kontrolisala rezultat meča i dalje čuvajući dvocifrenu prednost, ali su crno-beli uspeli da od 23. minuta naprave seriju 12-2 zahvaljući trojkama Marinkovića i poenima Stefana Jankovića, pa je Partizan prišao na 53:51 u 27. minutu. Međutim, kako su uspeli da naprave seriju i u potpunosti vrate neizvesnost u meč, crno-beli su to i prosuli pošto su do kraja četvrtine postigli svega dva poena, a Alba na poslednji mali odmor otišla ponovo sa 13 poena prednosti (66:53). Poslednju četvrtinu bolje je otvorio Partizan i serijom 8-0 uspeo da sepribliži na 66:61 u 32. minutu. Ipak, Alba nije dozvolila crno-belima da se potpuno približe i odgovorila je sa tri uzastopne trojke Šnajdera, Gedraitisa i Gifija za jedan minut pa su Albatrosi ponovo otišli na dvocifrenu prednost 72:61 u 33. minutu. Tada je već bilo jasno da Partizan neće uspeti da se pobedom oprosti od takmičenja u Evrokupu, a crno-beli su na kraju doživeli i ubedljiv poraz.

ALBA - PARTIZAN 97:74 (18:23, 29:11, 19:19, 31:21)

DVORANA: Mercedes Benc Arena.

SUDIJE: Mantila, Kovalski, Tepenije.

GLEDALACA: 4.000.

ALBA: Gifi 17, Hant, Matisek 10, Šnajder 11, Hermanson 12, Vagner, Okbe5, Gedraitis 19, Timan 7, Kliford 6, Noko 2, Sikma 8.

PARTIZAN: N. Janković 7, Si 2, Marinković 18, Gegić 2, Veličković 4, Pecarski, Tanasković 6, Renfro 8, S. Janković 6, Lendejl 11, Nikolić 10.

Pogledajte kako izgleda poljska odbojkašica Marlena Plesnerovič.