3°C
20.04.2024.
117.1474
110.1009

EVROKUP: Partizan pred domaćim navijačima izgubio od Asvela, Janković na debiju DVOCIFREN (VIDEO)

23.10.2018. 20:51
KK Partizan, KK Asvel
KK Partizan, KK Asvel / Izvor: MN Press
Crno-beli poraženi.

Košarkaši Partizana izgubili su od Asvela rezultatom 78:89 (20:26, 17:22, 17:19, 24:22).

Meč su bolje otvorili gosti, poveli sa 0:4, Partizan je igrao svoju igru, ali je na kraju dopustio protivniku da napravi razliku od šest poena. Crno-beli su počeli da igraju čvršće u odbrani, drži i rezultatsku prednost, razlika varira od četiri do šest poena. Najbolji igrač gostiju je Amin Nua koji je zabeležio sedam poena.

Janković je u Partizanu, pogledajte kako mu stoji crno-belo (FOTO)

U ZADRU ODLUČILI DA PRESEKU: Velike promene pred meč protiv Partizana (VIDEO)

Krajem prvog i početkom drugog dela Partizan polako hvata ritam, prepoznatljivu igru, a slobodna bacanja Đorđa Gagića dovode ga među najefikasnije u redovima domaćina.

Asvel je od početka meča u prednosti, ali ta razlika nije bila veća od šest poena. Partizan je polako hvatao ritam i na kraju prve deonice ima zaostatak od šest poena. Gagić je najefikasniji sa šest poena u timu Partizana, a Amine Nua kod gostiju postiogao je poen više.

Na isteku četvrtog minuta druge četvrtine, gosti dolaze i do najveće prednosti – devet poena. Olako dolaze do poena, što je razlog loše odbrane crno-belih.

TEO ŠOKIRAO AMERE: Srpski as NAPUŠTA Kliperse, OVAJ igrač ga posebno IŠČEKUJE! (FOTO)

Crno-beli imaju jednu pobedu iz prethodne tri utakmice, dok je ekipa iz Vilerbana na skoru 2:1.

Partizan je u meč ušao posle tri uzastopna poraza na gostovanjima (Mornar, Valensija, Krka), ali je slavio na premijeri Evrokupa kod kuće protiv favorizovanog Zenita.

Asvel je nakon poraza od Valensije na startu takmičenja, savladao Trento i Turk Telekom, takođe na svom parketu. Džok Lendejl uspeva da pogodi koš za tri poena i smanjuje na 33:42. Novi igrač Partizana Stefan Janković imao je sjajnu blokadu na ulazu pod koš Kalnitisa, ali sudije su videle faul. Publika negoduje, a Kalnitis pogađa sa linije bacanja. Sve je potrajalo jer su redari morali da uđu da obrišu parket.

Asvel je bio bolji u prvom poluvremenu, obe četvrtine je rešio u svoju korist. Partizan je imao problem da zaustavi napade gostiju iz Vilerbana. Najefikasniji je bio Čarls Kahudi sa 14 poena, dok je Amine Nua postigao 11. Kod crno-belih najefikasniji je Đorđe Gagić sa osam poena, Markus Pejdž postigao je poen manje.

PRONAŠAO ANGAŽMAN: Bivši igrač PARTIZANA pojačao Dinamik! (FOTO)

Asvel ne popušta, Kalnietis pogađa sa linije za tri poena za 39:53. Potom Bakner postiže nove poene i dovodi goste u veliku prednost, najveću u dosadašnjem toku meča – 39:55.

Košem Markusa Pejdža a potom i trojke Marinkovića, prednost Asvela smanjena je na osam poena – 47:55. Izabranici Nenada Čanka prave seriju od 7:0, pa se prednost Asvela se topi – 49:56. Ipak, kad su crno-beli ušli u ritam, krenula je serija promašaja. Marinković je pogodio jedno bacanje, a Gagić je u narednom napadu promašio.

DRAMA U KALIFORNIJI: Kralj OPET na kolenima! Veliki Zvezdaši SRUŠILI slavne šampione! (VIDEO)

Pred kraj treće četvrtine, Partizan je opet u problemu. Nisu iskoristili nekoliko napada, a Francuzi to koriste da opet načine dvocifrenu razliku - 52:65.

Pokušao je Markus Pejdž da smanji razliku, ali nije uspeo sa distance da pogodi. Ni nekadašnji Zvezdin igrač Demarkus Nelson nije uspeo u poslednjem napadu da bude precizan, pa rezultat ostaje 54:67.

Janković postiže deveti poen za crno-bele, moglo je ponovo da se dođe do serije koševa, a do kraja četvrtine ostaje rezultat 63:71.

POSLE DOLASKA BRAUNA I JANKOVIĆA: Evo ko je PREKOBROJAN na Čankovom spisku! (FOTO)

Na 3:47 minuta do kraja, Asvel ima ubedljivu prednost. Crno-beli nemaju ideju pod košem protivnika, olako gube lopte, pa je Marinković bio primoran da faulira Nelsona u kontri koji pogađa slobodna bacanja za 65:78 i ponovo je 13 poena prednosti za goste.

Nikolić je trojkom smanjio na 69:80, ali Francuzi uzvraćaju istom merom za 69:83. U poslednji minut Francuzi ulaze sa plus 13. Nelson je pogodio za 74:87.

Partizan: Pejdž 11, Si 6, Aranitović, Marinković 11, Gegić 4, Veličković, Pecarski, Gavrilović 2, Janković 11, Lendejl 12, Gagić 10, Nikolić 11

Asvel: Maledon 4, Sloter 8, Kalnietis 11, Galo, Noa 14, So, Bilan 7, Nelson 6, Bukner 12, Lajti 6, Briki, Kahudi 21

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.

Pratite nas i na Instagram profilu SrbijaDanas.