EVROKUP: Pukla stotka u Istanbulu, Zvezda trijumfalno do Top 16 faze (VIDEO+FOTO)

19.12.2018. 19:45
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Sjajna predstava u Sinan Erdem Domu.

Košarkaši Crvene zvezde slavili su u Istanbulu protiv Galatasaraja u poslednjem kolu prve faze Evrokupa rezultatom 83:100 (26:24, 16:25, 26:30, 15:21). Crveno-beli su tako pobedom potvrdili treće mesto u grupi, koje ih vodi u grupu G u Top 16 fazi. Protivnici crveno-belima u sledećem krugu takmičenja će biti Valensija, Unikaha i Limož ili Tofaš.

TITULA ABA LIGE JE PRIORITET: Budućnost dovodi evroligaško pojačanje, odgovor Zvezdi i Partizanu (VIDEO)

ODLUČENO JE: Poznata SUDBINA Zvezdinog GOLGETERA, evo da li ostaje! (FOTO)

Ekipa Galatasaraja je bolje otvorila utakmicu i tokom prvih deset minuta nije dopustila crveno-belima da pređu u vođstvo. Šampion Srbije je u nekoliko navrata uspeo da dođe do izjednačenja, ali ništa više od toga. Ipak, ni Turci nisu uspeli da se odlepe, pa su najveću prednost imali pred kraj četvrtine (+4), koja je okončana rezultatom 26:24. Interesantan detalj se dogodio posle nešto više od sedam minuta igre, kada se na terenu pojavila mačka, ali zahvaljujući brzoj reakciji odgovornih, meč je odmah nastavljen.

Izabranici Milana Tomića su mnogo bolje ušli u drugu četvrtinu, kada su serijom 8:0 preuzeli vođstvo. Usledila je zatim ravnopravna borba, ali je pri rezultatu 38:39 Crvena zvezda napravila novu seriju od 8:0 i tada je imala potpunu kontrolu nad utakmicom. Na kraju prvog poluvremena je rezultat bio 42:49 za klub sa Malog Kalemegdana.

Posle početne trojke domaće ekipe na startu drugog poluvremena, crveno-beli su napravili seriju 9:0 kojom su došli do velike prednosti, ali ne i najveće. Šampion Srbije je najubedljiviju prednost imao nešto manje od tri minuta do kraja treće četvrtine, kada je na semaforu pisalo 57:72. Međutim, baš tada je Galatasaraj uhvatio priključak i došao na sedam poena zaostatka, ali je usledio odgovor Tomićeve ekipe i posle pola sata igre je rezultat bio 68:79.

Na početku poslednjih deset minuta domaći košarkaši su imali poslednji trzaj, kada su uspeli da priđu na sedam poena zaostatka. Međutim, Zvezdini košarkaši su ponovo furiozno odgovorili serijom 11:2 i tada je sve bilo gotovo. Do kraja su crveno-beli samo povećavali prednost i utakmica je završena ubedljivom pobedom srpskog kluba 83:100.

Fenomenalne partije su odigrali Bili Beron, Džo Regland i Boriša Simanić. Beron je meč završio sa 20 poena uz šut za tri poena 5/6, Regland je ostvario dabl-dabl sa 18 poena i 12 asistencija, a Simanić je ubacio 17 poena uz po pet skokova i ukradenih lopti.

GALATASARAJ - CRVENA ZVEZDA 83:100 (26:22, 16:27, 26:30, 15:21)

DVORANA: Sinan Erdem Dom

SUDIJE: Ana Panter, Are Haliko, Mikele Rosi

GALATASARAJ: Vebster 14, Harison 3, Arapović 9, Hejs 30, Korkmaz, Arar 2, Erdeniz, Činko, Olmaz, Klobučar 4, Auguste 12, Koksal 9.

CRVENA ZVEZDA: Regland 18, 12as, Čović, Kešelj 7, Perperoglu 10, Davidovac, Nenadić 7, Lazić 5, Beron 20, Ristić 2, Simanić 17, Cirbes 6, Odžo 8.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.